Největší Seznam Českých Infliencerů & Platy Influencerů!

Největší Seznam Českých Infliencerů & Platy Influencerů!

Sociální média se stala nedílnou součástí našich životů a ekonomika influencerů nevykazuje žádné známky zpomalení. Díky platformám, jako je Instagram, se influencerem může stát každý, kdo má dostatek sledujících a zapojení. Zde se podíváme na některé z nejlepších českých influencerů na Instagramu, kteří se v tomto rychle se rozvíjejícím odvětví prosadili.

Kdo jsou nejlepší čeští influenceři na Instagramu?

Jednou z nejznámějších českých influencerek je Veronika Vareková, která má na svém účtu přes 830 tisíc sledujících. Je známá svými příspěvky o módě a kráse, ale sdílí také spoustu záběrů z cest po celém světě. Další oblíbenou influencerkou je Lucie Křížová, která se může pochlubit více než 590 tisíci sledujícími a je lifestylovou guru s důrazem na zdravotní a fitness rady. A nakonec tu máme Markétu Vydrovou s více než 380 tisíci sledujícími, která sdílí obsah týkající se módy, krásy, jídla, cestování a dalších témat.

Jaké typy obsahu zveřejňují?

Typy obsahu, které tito influenceři zveřejňují, sahají od módy/krásy až po cestování nebo tipy na životní styl. Například Veronika Vareková často zveřejňuje příspěvky o svém výběru stylu nebo návody na líčení, zatímco Lucie Křížová se zaměřuje spíše na témata související se zdravím, jako je výživa nebo cvičební postupy. Obsah Markéty Vydrové je o něco rozmanitější, protože vedle módních rad sdílí vše od receptů až po nápady na výzdobu domácnosti.

Seznam nejsledovanějších českých influencerů

Influencer Marketing: Jak Vytvořit Efektivní Marketingovou Kampaň Krok Za Krokem

Prozkoumáme pulzující českou influencerskou sféru a vydáme se na cestu po jejích nejvyšších vrcholech. Od Instagramu přes Facebook a TikTok až po YouTube – tohle je 30 největších digitálních hvězd, které dělají vlny v roce 2023!

1.Leoš Mareš

I přesto, že nemá v Čr nejsledovanější Instagramový profil, Leoš Mareš několikrát za sebou dokázal jak ohromnou kupní sílu jeho sociální sítě mají. Vyprodal více než jendou O2 Arénu v Praze a to s předstihem!

Leoš Mareš je na třetím místě v počtu sledujících s úctyhodným počtem 1,1 milionu! Moderátor a zpěvák je všeobecně známý svou ochotou spolupracovat na marketingových projektech, od cestovních kanceláří a oděvních značek až po projekty spojené s jídlem – spolupráce je mu blízká ve všech oblastech.

2.Petr Čech

Legenda profesionálního fotbalu Petr Čech okouzlil 2,3 milionu diváků svým mimořádným talentem – nejen na hřišti, ale i za bicí soupravou! Klíčovým faktorem jeho úspěchu a širokého diváckého záběru je jeho jedinečný obsah a také to, že je ambasadorem značky Volkswagen.

3.Jirka Král

Jirka Král je s více než 1,5 milionu sledujících jednou z nejznámějších hvězd Instagramu. Jeho obsah se zaměřuje na hudbu, životní styl a módu. Je také zakladatelem vlastní značky oblečení s názvem “Blueberry”, která se specializuje na minimalistické streetwearové oblečení.

4.Ondřej Vetchý

Dalším známým českým hercem na sociálních sítích je Ondřej Vetchý, který je aktivní od roku 2010 a od roku 2023 se může pochlubit úctyhodným počtem 2,1 milionu sledujících na Instagramu! Jeho obsah se obvykle skládá z témat souvisejících s cestováním a tipů na fitness – ideální pro muže, kteří rádi zůstávají aktivní!

5.Petr Sagan

Není žádným překvapením, že profesionální cyklista Peter Sagan je jednou z nejpopulárnějších a nejvlivnějších digitálních hvězd v České republice. Je zdrojem inspirace pro mnoho začínajících cyklistů a jeho 1,2 milionu sledujících rádo sleduje jeho cyklistické výzvy! Peter Sagan ví, jak své fanoušky zaujmout – od jízdy po Praze až po účast na světových sportovních akcích.

6.Veronika Vareková

Veronika Vareková je známá módní influencerka z Prahy, kterou na Instagramu sleduje přes 830 tisíc lidí. Často zveřejňuje příspěvky o svém výběru stylu nebo návody na líčení, ale sdílí také záběry ze svých cest po světě a rady týkající se životního stylu.

7.Lucie Křížová

Lucie Křížová je další populární influencerkou s více než 590 000 sledujícími a je guru životního stylu s důrazem na rady týkající se zdraví a fitness. Často zveřejňuje fotografie ze svých tréninků a sdílí tipy na výživu a cvičební postupy.

8.Markéta Vydrová

Obsah Markéty Vydrové s více než 380 tisíci sledujícími je o něco rozmanitější než u ostatních zde zmíněných influencerů, protože se zaměřuje nejen na módu a krásu, ale také na jídlo, cestování, nápady na výzdobu domácnosti – to vše, přičemž svým sledujícím dává také spoustu módních tipů!

9.Adam Homola

Adam Homola už nějakou dobu dělá v České republice vlny díky svému YouTube kanál, kde vytváří videa o hudbě, životním stylu a technologiích. Jeho kanál na YouTube má přes 500 000 odběratelů a jeho profil na Instagramu sleduje 370 000 lidí!

10.Radek Matějka

Dalším velkým jménem v České republice je Radek Matějka – motocyklový nadšenec, který se o svou vášeň dělí s více než 360 000 sledujícími na Instagramu. Je také ambasadorem motocyklové společnosti BMW – očekávejte tedy spoustu úžasných fotografií, na kterých jezdí po celé zemi!

11.Michal Tůma

Michal Tůma je jednou z nejvlivnějších osobností v České republice s 333 000 sledujícími na Instagramu! Jeho obsah se zaměřuje na módu, cestování a tipy pro zdraví – perfektní kombinace stylu a obsahu. Zveřejňuje také tipy, jak se udržet v kondici na cestách, a ukazuje své vlastní módní volby!

12.Marek Císař

Marek Císař je český podnikatel a influencer, který působí v digitálním světě od roku 2009. Jeho obsah je zaměřen na podnikání, životní styl a cestování – ideální pro všechny, kteří hledají inspiraci pro své podnikatelské sny! S více než 320 000 sledujícími je Marek rozhodně jedním z nejvlivnějších lidí v České republice.

13.TMBK

TMBK je značka oblečení, kterou v roce 2017 založili dva podnikatelé z České republiky. Společnost se v průběhu let rychle rozrostla a nyní ji na Instagramu sleduje více než 320 000 lidí. Jejich obsah se zaměřuje na streetwear, životní styl a módu – ideální pro ty, kteří chtějí držet krok s trendy!

14.Tomáš Novotný

Tomáš Novotný je digitální tvůrce, který se specializuje na cestovatelskou fotografii a videografii, ale také sdílí své myšlenky o životě obecně a také rady ohledně stylu. V současné době ho na Instagramu sleduje přes 310 000 lidí! Jeho obsah inspiruje mnoho lidí k tomu, aby poznávali svá města a okolí a zároveň vypadali vždy svěže a stylově.

15.Ondře Škoch

Ondra Škoch je influencer v oblasti byznysu a životního stylu, který působí v digitálním světě od roku 2007. Jeho obsah se zaměřuje na podnikání, módu, cestování a fitness – ideální pro každého, kdo hledá inspiraci, jak posunout svou kariéru na vyšší úroveň! S více než 290 000 sledujícími je Ondra rozhodně jedním z nejvlivnějších lidí v České republice.

16.Makhmud Muradov

Makhmud Muradov je módní a lifestylový influencer z Prahy. Publikuje příspěvky o svém jedinečném stylu, ale také sdílí tipy a triky, jak vypadat módně, i když počasí není ideální. Na Instagramu ho sleduje více než 2 000 000 lidí.

17.Klára Kostalová

Klára Kostalová je módní a beauty blogerka z Prahy, která se za svůj obsah objevila v mnoha časopisech. Zaměřuje se hlavně na kosmetické a stylové rady, ale sdílí i tipy na cestování – ideální pro všechny, kdo hledají inspiraci! Kláru v současné době sleduje na Instagramu více než 230 000 lidí.

18.Anna Šulcová

Anna Šulcová je česká influencerka a modelka, která spolupracovala s mnoha známými značkami. Své stylové tipy sdílí na Instagramu, kde ji sleduje přes 210 000 lidí! Anna se ve svém obsahu zaměřuje především na špičkovou módu, ale objevují se v něm i další trendy, jako je athleisure a streetwear.

19.Marek Wenske

Marek Wenske je lifestylový bloger z Prahy, který se zaměřuje na cestovatelské fotografie a videozáznamy a také na fitness rady. S více než 200 000 sledujícími na Instagramu je Marek rozhodně jedním z nejvlivnějších lidí v České republice, pokud jde o životní styl a cestování!

20.Monika Bagárová

Monika Bagárová je módní a lifestylová influencerka z Prahy, kterou na Instagramu sleduje více než 140 000 lidí. Její obsah se zaměřuje především na módní trendy, stylingové tipy a cestovatelská dobrodružství – ideální pro všechny, kdo hledají inspiraci! Monika také sdílí své myšlenky o životě obecně, díky čemuž je její stránku ještě zajímavější sledovat.

21.MenT

MenT je pražská streetwearová značka, kterou v roce 2017 založili dva podnikatelé. S více než 130 000 sledujícími na Instagramu se MenT rychle stala jednou z nejoblíbenějších streetwearových značek v České republice. Jejich obsah se zaměřuje na moderní trendy a módu – ideální pro všechny, kteří chtějí být se svým stylem v obraze!

22.Ella Petrusevska

Ella Petrusevska je módní influencerka ze Slovenska, která sdílí své tipy, jak vypadat stylově, i když nemáte moc času ani peněz. Elliným hlavním cílem je inspirovat ostatní, aby se vyjádřili svým vlastním individuálním stylem a byli si v něm jistí. V současné době ji na Instagramu sleduje více než 110 000 lidí.

23.Adam Ondra

Adam Ondra je outdoorový nadšenec, který se specializuje na lezení, horolezectví a lyžování. Sdílí také své myšlenky o životě, cestování a inspiruje ostatní, aby zůstali aktivní a poznávali svět. Adama sleduje na Instagramu více než 90 000 lidí a jeho obsah v divácích vždy zanechává pocit inspirace k překonávání vlastních limitů.

24.Aneta Langerová

Aneta Langerová je česká zpěvačka a skladatelka, která od svého prvního studiového alba v roce 2003 dosáhla velkého úspěchu. Svou stránku na Instagramu využívá především ke sdílení příběhů ze svých cest a také fotografií ze zákulisí svých koncertů. Aneta má v současné době na IG přes 80 000 sledujících!

25.Kovy

Kovy je pražská značka pánského a streetového oblečení, která se zaměřuje na moderní trendy a klasický styl. Jejich obsah zahrnuje lookbooky, rozhovory s módními experty a videa ze zákulisí – ideální pro každého muže, který chce být v obraze a sledovat nejnovější trendy! Kovy má v současné době na Instagramu více než 80 000 sledujících.

26.Jacqueline Kovalcin

Jacqueline Kovalčin je lifestylová influencerka z České republiky, která se zaměřuje na módu, fitness a zdraví. Její obsah se zaměřuje především na to, jak zůstat zdravý, ale zároveň vypadat stylově – ideální pro všechny, kteří se chtějí cítit co nejlépe! Jacqueline má v současné době na Instagramu přes 70 000 sledujících.

27.Kateřina Plachá

Katerina Placha je digitální marketérka z Prahy, která se specializuje na SEO a marketing na sociálních sítích. Za svou práci se objevila v mnoha různých časopisech a o své znalosti se dělí s ostatními prostřednictvím příspěvků na blogu. Na Instagramu sleduje Katerinu přes 60 000 lidí.

28.Ben Cristovao

Ben Cristovao je český zpěvák, skladatel a herec, který vystupuje od roku 2011. V současné době ho na Instagramu sleduje přes 60 000 lidí, kteří sdílejí fotografie z jeho vystoupení, tipy na životní styl a inspirativní příběhy o jeho kariéře.

29.Ondřej Materna

Ondřej Materna je český fotograf a influencer s více než 50 000 sledujícími na Instagramu. Jeho obsah se zaměřuje na fotografie z cest a také na módní trendy a tipy na styling – ideální pro všechny, kteří se chtějí inspirovat krásnými vizuály!

30.Petra Kvitová

Petra Kvitová je světově proslulá tenistka z České republiky, která se díky svým úspěchům zařadila mezi nejlepší sportovkyň na světě. Její stránka na Instagramu je plná inspirativních příběhů z jejího života na kurtu i mimo něj, které jí dosud vynesly přes 50 000 sledujících!

Toto jsou jen někteří z nejpopulárnějších českých influencerů současnosti – každý z nich má svůj vlastní jedinečný styl a obsah, který hluboce rezonuje s jejich fanoušky. Ať už hledáte skvělé módní tipy nebo inspirativní příběhy z celého světa, tito influenceři mají co nabídnout! Nezapomeňte je tedy sledovat, pokud chcete být stále v obraze.

Platy influencerů v České republice

Influenceři jsou stále důležitější součástí marketingových strategií po celém světě a Česká republika není výjimkou. Kolik si však influenceři vydělají? Pojďme se ponořit do finančních zisků influencer marketingu v České republice a podívat se, jak se jejich platy počítají.

Výpočty platů influencerů

Plat influencera závisí na několika faktorech, včetně počtu jeho sledujících, míry zapojení jeho publika a partnerství se značkou. Obecně lze říci, že influenceři v České republice si v závislosti na těchto faktorech vydělají 2000 až 1 000 000,- kč za příspěvek či kampaň; někteří influenceři si však mohou vyjednat vyšší sazby v závislosti na své popularitě. Částka, kterou dostanou, závisí také na tom, zda je jim nabídnut jednorázový honorář, nebo trvalá smlouva se společností či značkou.

Výpočet finančního ohodnocení se zpravidla přepočítává na tisíce sledujících, případně počet zobrazení. Influnceři si zpravidla účtují 100-1000,- Kč za tisíc sledujících. Cena se odvíjí dle jejich odvětví.

Kromě peněžní odměny za příspěvky nabízí mnoho značek jako platbu za propagační obsah také produkty nebo služby zdarma. Mezi další formy kompenzace mohou patřit cestovní náklady na účast na akcích nebo konferencích souvisejících s partnerstvím se značkou. Není také neobvyklé, že značky platí další poplatek, pokud influencer souhlasí se sdílením exkluzivního obsahu, který nelze najít jinde na internetu (například videa ze zákulisí).

Často Kladené Otázky

Jak se mohu stát influencerem?

Stát se influencerem není snadné, ale rozhodně je to možné, pokud máte správný přístup. Začněte tím, že si najdete svou niku a budete vytvářet obsah, který bude rezonovat s vaším publikem. Pravidelně se zapojujte do komunikace se svými sledujícími a budujte vztahy sdílením příběhů o sobě nebo odpovídáním na komentáře. Budete muset být aktivní i v dalších oblastech, jako je YouTube nebo TikTok, takže se neomezujte jen na jednu platformu! A konečně, zůstaňte konzistentní v rozvrhu zveřejňování příspěvků – jakmile si najdete rutinu, která vám (a vašim sledujícím) vyhovuje, držte se jí! Kompletní návod najdete zde.

Potřebuji hodně sledujících, abych se stal influencerem?

Ne, k tomu, abyste se stali influencerem, nepotřebujete nutně hodně sledujících. Mnoho menších influencerů a mikroinfluencerů získalo partnerství se značkami díky vysoké míře angažovanosti, které se jim dostává od jejich malé, ale oddané fanouškovské základny.

Závěr

Seznam českých influencerů se každým dnem rozšiřuje, protože se o tomto lukrativním odvětví dozvídá stále více lidí. Ať už se chcete vydat v jejich stopách, nebo se jen nechat inspirovat jejich úžasným obsahem, nezapomeňte se na některé z těchto špičkových influencerů podívat ještě dnes! Stát se úspěšným influencerem sice vyžaduje tvrdou práci a odhodlání, ale může to být velmi přínosné jak po finanční, tak po kreativní stránce – tak proč to nezkusit?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *