13 Nejlepších Sociálních Sítí V ČR Pro Váš Business!

13 Nejlepších Sociálních Sítí V ČR Pro Váš Business!

Pro každou firmu, která chce zvýšit svou přítomnost na internetu, jsou platformy sociálních médií nezbytností. Od Facebooku a Twitteru až po Instagram a LinkedIn, existují desítky sociálních médií, které mohou firmy využívat. Které z nich jsou však nejlepší? V tomto blogovém příspěvku se podíváme na 15 nejlepších platforem sociálních médií v České republice a na to, jak je můžete využít k propagaci svého podnikání.

Co se v článku dozvíte

1. Facebook

S více než 6 miliony uživatelů měsíčně v České republice je Facebook zdaleka nejoblíbenější platformou sociálních médií v zemi. Skvěle se hodí pro sdílení novinek o vašem podnikání, navazování kontaktů se zákazníky, spouštění reklam a další.

Jaký obsah je vhodný pro facebook?

Mezi obsah, který je pro Facebook nejvhodnější, patří fotografie, videa, ankety, aktualizace stavu a další interaktivní obsah. Můžete jej také použít k provozování reklam a propagačních akcí pro své podnikání.

Pokud chcete vytěžit z tété platformy maximum, využijte Reels, které jsou poměrně novým formátem, kterým je platformou propagován.

Výhody neplacené propagace na facebooku oproti ostatním platformám zahrnují:

 • Větší publikum a větší viditelnost
 • osobnější spojení se zákazníky, protože platforma umožňuje obousměrnou konverzaci
 • Větší dosah, protože mnoho uživatelů dává přednost Facebooku před jinými platformami.

Nevýhody placené propagace na fb oproti ostatním sociálním sítím v Čr

Hlavní nevýhodou placených reklam na Facebooku ve srovnání s jinými sociálními sítěmi jsou náklady. Reklamy na Facebooku jsou dražší než reklamy na jiných platformách, takže pro malé podniky s omezeným rozpočtem nemusí být vhodnou volbou. Navíc vzhledem k tomu, že algoritmus Facebooku upřednostňuje příspěvky od přátel a rodiny před firemními příspěvky, může být obtížné oslovit cílové publikum pouze organickým obsahem.

Rada na závěr jak optimalizovat vaší FB stránku:

Optimalizovaná stránka na Facebooku pro vaši firmu může mít obrovský dopad! Poté, co stránku nastavíte, existují další způsoby, jak zajistit, aby byla optimalizovaná pro úspěch.

 1. Jedním z těchto způsobů je reklamace vaší adresy URL, která vám umožní nahradit náhodnou adresu adresou snadno rozpoznatelnou, že pochází z vaší firmy.
 2. Kromě toho se ujistěte, že je sekce O vás kompletně vyplněna všemi potřebnými informacemi; to zajistí, že zákazníci budou vědět, kde mohou nakupovat a kontaktovat vás.
 3. Navíc skvělá titulní fotografie spolu s CTA může návštěvníky skutečně zaujmout a přilákat je dále.

Pro ty, kteří chtějí jít ještě o krok dál, proč nepropojit svou stránku s Instagramem, abyste zvýšili dosah obou? Optimalizovaná stránka na Facebooku se vyplatí ve více ohledech – tak proč čekat? Optimalizujte ještě dnes!

2. Instagram

Instagram je jednou z nejoblíbenějších platforem sociálních médií na světě a v České republice má více než 2 miliony uživatelů měsíčně. Je skvělý pro sdílení fotografií a videí o vašich produktech nebo službách, stejně jako pro zapojení zákazníků prostřednictvím příběhů, živých přenosů a dalších.

Jaký obsah je vhodný pro Instagram?

Obsah, který na Instagramu funguje nejlépe, zahrnuje vysoce kvalitní obrázky a videa a také příběhy, živé přenosy a kolotoče. Platformu můžete využít také ke sdílení záběrů ze zákulisí vaší firmy nebo propagačních akcí, které případně pořádáte.

Mezi výhody neplacené propagace na Instagramu oproti jiným platformám patří:

 • Vyšší míra zapojení než u jiných sociálních sítí
 • Vizuální obsah je uživateli častěji sdílený
 • Větší dosah, protože mnoho lidí vyhledává podniky prostřednictvím hashtagů.

Nevýhody placené propagace na Insta ve srovnání s jinými sociálními sítěmi v České republice

Hlavními nevýhodami placené reklamy na Instagramu ve srovnání s ostatními sociálními sítěmi jsou omezenější možnosti cílení a o něco vyšší cena za proklik než u některých platformy. Vzhledem k tomu, jak funguje algoritmus Instagramu, se navíc může stát, že někteří uživatelé neuvidí všechny vaše reklamy, pokud jsou příliš časté.

Poslední rada, jak optimalizovat váš Insta Profil:

Optimalizace stránky Instagram pro úspěch je klíčová!

 1. Ujistěte se, že pravidelně zveřejňujete příspěvky a používáte relevantní hashtagy, které vám pomohou přivést správný druh sledujících.
 2. Kromě toho vytvářejte obsah, který ukazuje, kdo jste jako firma, a zároveň zapojujte zákazníky prostřednictvím komentářů a lajků.
 3. Využívejte influencery k propagaci svého produktu nebo služby a pořádejte soutěže nebo dárky, abyste ještě více zvýšili míru zapojení.
 4. Nakonec nezapomeňte propojit všechny účty spojené s vaší firmou, aby ji zákazníci mohli snadno najít!

Postupujte podle těchto kroků, a pozitivní výsledky se dostaví v krátké době. Chcete vědět víc? Připravili jsem pro vás kompletní návod jak na Instagram!

3. Twitter

Twitter je se svými 4 miliony uživatelů jednou z nejoblíbenějších sociálních sítí v České republice. Skvěle se hodí pro sdílení novinek a aktualizací o vaší firmě i pro komunikaci se zákazníky.

Jaký obsah je vhodný pro Twitter?

Mezi nejvhodnější obsah, který lze na Twitteru zveřejnit, patří krátké úryvky textu, fotografie, GIFy, videa, ankety a další interaktivní obsah. Můžete jej také využít k provozování reklam a propagačních akcí. Obzvláště důležité jsou zde hashtagy – představují skvělý způsob, jak zviditelnit své tweety a zahájit konverzaci na témata související s vaší firmou.

Provozování firemního účtu na Twitteru je velmi chytrý nápad, protože je to často první kontaktní místo pro zákazníky, když mají nespokojenost nebo stížnosti. Podniky tak mohou rychle sledovat a řešit vzniklé problémy. Navíc je to skvělé i pro získávání potenciálních nových zákazníků! Twitter je mocným nástrojem pro objevování – ve skutečnosti se lidé zapojují do reklam na této platformě o 26 % více než do jakýchkoli jiných. Abyste měli vždy jistotu, že vaše tweety zůstanou efektivní, je Social Media Poster vybaven počítadlem znaků, takže víte, kolik znaků vám ještě zbývá – jak skvělé to je?

Mezi výhody využití Twitteru pro propagaci v České republice patří:

Možnost oslovit širší publikum, protože mnoho lidí používá tuto platformu pro zprávy a zábavu.

Získání zpětné vazby od zákazníků a potenciálních zákazníků v reálném čase.

Přístup k údajům o svých sledujících, takže můžete přesněji cílit reklamu.

Nevýhody placená propagace na Twitteru ve srovnání s ostatními sociálními sítěmi v České republice

Hlavní nevýhodou placené propagace na Twitteru je, že může být drahá – reklama stojí více než na některých jiných platformách. Navíc jsou zde omezené možnosti cílení a menší kontrola nad tím, kdo reklamu uvidí.

Poslední rada, jak optimalizovat svůj účet na Twitteru:

Klíčem k úspěchu je optimalizace stránky na Twitteru!

 1. Ujistěte se, že pravidelně tweetujete, používáte relevantní hashtagy, reagujete na pozitivní i negativní komentáře zákazníků, vytváříte zajímavý obsah, jako jsou ankety a videa, a pořádáte propagační akce nebo dárky.
 2. Kromě toho využívejte influencery, kteří vám pomohou propagovat váš produkt nebo službu, a ujistěte se, že jsou všechny související účty propojeny, aby je sledující snadno našli.
 3. Postupujte podle následujících kroků, a úspěch by se měl dostavit co nevidět!

4. YouTube

YouTube je s 8 miliony uživatelů nejoblíbenější platformou pro streamování videa v České republice. Obsah na této platformě lze využít jak pro reklamní a propagační účely, tak pro zábavu nebo vzdělávání.

Jaký obsah je vhodný pro YouTube?

Obecně platí, že pro YouTube je vhodný jakýkoli typ videoobsahu: od celovečerních filmů a krátkých klipů až po výukové programy, recenze produktů, vlogy a živé přenosy. Na YouTube můžete také zveřejňovat reklamy a propagační akce – jen se ujistěte, že jsou relevantní pro vaši cílovou skupinu. Kromě toho používejte hashtagy, které pomohou zvýšit viditelnost vašich videí.

Mezi výhody využití YouTube pro propagaci v České republice patří např:

Nevýhody placené propagace na YouTube ve srovnání s ostatními sociálními sítěmi v zemi

Hlavní nevýhodou placené propagace na YouTube je, že může být nákladná. Kromě toho jsou zde omezené možnosti cílení a malá kontrola nad tím, kdo reklamu uvidí. Také nastavení reklamní kampaně může vyžadovat technické znalosti nebo pomoc marketingové agentury.

Poslední rada, jak jak optimalizovat svůj účet na YouTube:

Klíčem k úspěchu je optimalizace vašeho YouTube kanálu.

 1. Ujistěte se, že vytváříte vysoce kvalitní obsah, který je přizpůsoben vašemu cílovému publiku, a pravidelně jej zveřejňujte.
 2. Používejte techniky SEO, které vám pomohou zvýšit viditelnost, a pomocí analytických nástrojů sledujte výkonnost, abyste mohli podle potřeby provádět úpravy.
 3. Kromě toho spolupracujte s influencery, abyste zvýšili angažovanost, a ve vhodných případech spouštějte reklamy nebo propagační akce.

Postupujte podle těchto kroků a budete na dobré cestě k úspěchu!

5. LinkedIn

LinkedIn je profesionální síť, která vám umožní spojit se s potenciálními zákazníky a partnery z celého světa. Poskytuje také cenné informace o tom, co dělají a co si myslí jiní profesionálové o souvisejících tématech nebo odvětvích, takže můžete mít přehled o tom, co se děje ve vašem oboru.

Jaký obsah je vhodný pro LinkedIn?

LinkedIn je skvělým místem pro sdílení profesních informací, jako jsou novinky z oboru, osobní aktualizace, kariérní rady a články o myšlenkovém vedení. Můžete také zveřejňovat reklamy a propagační akce – jen se ujistěte, že jsou relevantní pro vaši cílovou skupinu. Kromě toho používejte relevantní hashtagy, abyste zvýšili viditelnost svých příspěvků.

Mezi výhody používání sítě LinkedIn k propagaci v České republice patří např:

 • Možnost oslovit velké a angažované publikum – na této platformě je aktivních mnoho profesionálů v ČR.
 • Možnost cílit reklamu specificky na cílové publikum prostřednictvím demografických údajů a zájmů.
 • Využití analytických nástrojů ke sledování zobrazení, lajků, komentářů a dalších údajů, takže můžete lépe porozumět chování diváků.

Nevýhody placené propagace na LinkedIn ve srovnání s ostatními sociálními sítěmi v zemi

Hlavní nevýhodou používání placené reklamy v síti LinkedIn je to, že může být drahá. Kromě toho jsou zde omezené možnosti cílení a malá kontrola nad tím, kdo reklamu uvidí. Také nastavení reklamní kampaně může vyžadovat technické znalosti nebo pomoc marketingové agentury.

Poslední rada pro optimalizaci účtu LinkedIn:

Optimalizace vaší přítomnosti na síti LinkedIn je pro úspěch zásadní. Ujistěte se, že pravidelně sdílíte relevantní obsah a zapojujete se do komunikace s ostatními uživateli na témata související s vaším oborem. Ke sledování výkonnosti používejte nástroje SEO a analytické nástroje, abyste mohli podle potřeby provádět úpravy. Využívejte pokročilé funkce sítě LinkedIn, jako jsou skupiny a události k rozšíření své sítě a zvýšení angažovanosti. Postupujte podle těchto kroků a brzy uvidíte výsledky!

6. Pinterest

Pinterest je platforma založená na obrázcích, která umožňuje prezentovat produkty nebo služby prostřednictvím vizuálních nástěnek, které pak mohou ostatní sledovat nebo repinovat (sdílet) se svými vlastními sledujícími nebo přáteli na jiných sítích, jako je Facebook nebo Twitter . 

Jaký obsah je vhodný pro Pinterest?

Pinterest funguje nejlépe, když jsou k dispozici přesvědčivé vizuály, které lze použít k prezentaci vašeho produktu nebo služby. Můžete také zveřejňovat reklamy a propagační akce, pokud odpovídají zájmům vaší cílové skupiny. Kromě toho používejte hashtagy a klíčová slova, aby se vaše obrázky zobrazovaly ve výsledcích vyhledávání v souvislosti s tím, co prodáváte.

Mezi výhody používání Pinterestu k propagaci v České republice patří např

Možnost oslovit velké a angažované publikum – tuto platformu pravidelně používá mnoho lidí v České republice.

Možnost cílit reklamu konkrétně na cílové publikum prostřednictvím demografických údajů, zájmů a polohy.

Využití analytických nástrojů ke sledování zobrazení, opakovaných zobrazení, lajků a dalších.

Nevýhody placené propagace na Pinterestu ve srovnání s ostatními sociálními sítěmi v České republice

Největší nevýhodou používání placené reklamy na Pinterestu je, že může být drahá. Kromě toho jsou zde omezené možnosti cílení a malá kontrola nad tím, kdo reklamu uvidí. Také nastavení reklamní kampaně může vyžadovat technické znalosti nebo pomoc marketingové agentury.

Poslední rada pro optimalizaci účtu na Pinterestu:

Ujistěte se, že vytváříte vysoce kvalitní vizuály, které přesně reprezentují vaši značku a produkty/služby.

 • Používejte klíčová slova a hashtagy, aby se vaše obrázky zobrazovaly v relevantních výsledcích vyhledávání.
 • Používejte analytické nástroje ke sledování výkonnosti, abyste mohli v průběhu provádět potřebné úpravy.
 • Dodržováním těchto tipů budete brzy budete moci úspěšně propagovat svůj produkt nebo službu na Pinterestu.

7. TikTok

TikTok se v posledních letech rychle stal jednou z nejoblíbenějších platforem sociálních médií díky zábavným videím a kreativním nástrojům pro tvorbu obsahu, které usnadňují rychlou tvorbu obsahu komukoli, aniž by potřeboval speciální vybavení nebo zkušenosti. 

Jaký obsah je vhodný pro TikTok?

TikTok se rychle stal platformou pro tvůrce obsahu všech věkových kategorií a typů. Ačkoli 25 % uživatelů je ve věku 10 až 19 let a 22,4 % ve věku 20 až 29 let, možnosti, které aplikace nyní nabízí, mohou oslovit každého – můžete být kreativní s 15sekundovými videi nebo rozprostřít delší sdělení do více desetiminutových videí! Je to vzrušující doba být součástí TikToku a sledovat další růst potenciálu této platformy.

TikTok funguje nejlépe, když vytváříte zábavná videa, která prezentují váš produkt nebo službu. Můžete také zveřejňovat reklamy a propagační akce, pokud odpovídají zájmům vašeho cílového publika. Kromě toho používejte hashtagy a klíčová slova, aby se vaše videa zobrazovala ve výsledcích vyhledávání v souvislosti s tím, co prodáváte.

Mezi výhody používání služby TikTok k propagaci v České republice patří např:

Možnost oslovit velké a angažované publikum – tuto platformu pravidelně používá mnoho lidí v České republice.

Možnost cílit reklamu konkrétně na cílové publikum prostřednictvím demografických údajů, zájmů, polohy a dalších údajů.

Využití analytických nástrojů pro sledování impresí, opakovaných impresí, lajky a další.

Nevýhody placené propagace na TikToku ve srovnání s ostatními sociálními sítěmi v České republice

Největší nevýhodou používání placené reklamy na TikToku je, že může být drahá. Kromě toho jsou zde omezené možnosti cílení a malá kontrola nad tím, kdo reklamu uvidí. Také nastavení reklamní kampaně může vyžadovat technické znalosti nebo pomoc marketingové agentury.

Poslední rada pro optimalizaci účtu TikTok:

Využití síly TikToku pro podnikání může být neuvěřitelně zajímavou příležitostí!

Díky TikToku mají značky mnoho způsobů, jak se spojit s uživateli, například reklamy v horním zobrazení nebo ve feedu, značkové efekty, jako jsou hry a samolepky, a dokonce i výzvy s hashtagy, které jistě zvýší povědomí. Zapojení reklam prostřednictvím těchto strategií vykazuje průměrnou míru 17,5 %, takže rozhodně stojí za to prozkoumat, jak může TikTok prospět vašim obchodním cílům!

8. Snapchat

Snapchat je další platforma založená na obrázcích, která umožňuje uživatelům sdílet se svými sledujícími fotografie , videa , příběhy , kresby a další . Snapchat je oblíbený zejména mezi lidmi ve věku 13 až 24 let, takže je skvělou platformou pro navazování kontaktů s mladými lidmi.

Jaký obsah je pro Snapchat vhodný?

Uživatelé Snapchatu hledají zábavný a poutavý obsah – myslete na zábavná videa, kreativní příběhy nebo zajímavosti o vaší značce/produktu. Můžete také zveřejňovat vzdělávací obsah, jako jsou návody a tipy související s vaším podnikáním, nebo používat geofiltry a čočky k vytváření interaktivních zážitků, které umožní sledujícím zábavnou formou komunikovat s vaší značkou.

Mezi výhody používání aplikace Snapchat k propagaci v České republice patří např

Možnost oslovit velké publikum – tuto platformu pravidelně používá mnoho lidí v České republice.

Možnost využít různé typy reklam, včetně např sponzorované objektivy, reklamy v kanálu Objevit a sponzorované příběhy.

Možnost sledovat zapojení prostřednictvím analytických nástrojů, jako jsou zobrazení, imprese a sdílení.

Nevýhody placené propagace na Snapchatu ve srovnání s ostatními sociálními sítěmi v České republice

Největší nevýhodou používání placené reklamy na Snapchatu je, že může být drahá. Při nastavování reklamní kampaně jsou navíc k dispozici omezené možnosti cílení, takže je obtížné zacílit pouze na ideální publikum. A konečně, na rozdíl od některých jiných sociálních sítí, kde můžete vytvořit příspěvek a nechat ho žít týdny nebo dokonce měsíce (například LinkedIn), příběhy na Snapchatu trvají vždy jen 24 hodin – to znamená, že pokud si chcete udržet viditelnost, musíte pravidelně vytvářet čerstvý obsah!

Poslední rada pro optimalizaci účtu a postů na Snapchatu:

Vždy sledujte, jaký obsah je populární, a přizpůsobte své příspěvky tomuto trendu. To vám pomůže oslovit větší a angažovanější publikum a podpořit více organických interakcí s vaší značkou nebo produktem. Využívejte také kreativní nástroje, jako jsou geofiltry, čočky a samolepky, aby vaše příběhy vyčnívaly z davu!

9. Telegram

Pokud jste crypto fanouškem, tak jste se jistě divil, proč jsme celou dobu nezmínili Telegram. Telegram je cloudová aplikace pro zasílání zpráv podobná aplikaci WhatsApp, která však podporuje i hlasové a videohovory. Mezi kryptoměnovou komunitou je oblíbená díky svým funkcím soukromého chatu – uživatelé tak mohou své transakce a zprávy uchovávat v bezpečí.

Jaký obsah je pro Telegram vhodný?

Telegram umožňuje snadné sdílení souborů, fotografií, videí a odkazů mezi uživateli, takže se skvěle hodí ke sdílení informací, jako jsou novinky, aktualizace produktů nebo návody související s vaším podnikáním. Na Telegramu můžete také používat boty a nastavovat automatické úlohy, jako jsou odpovědi zákaznického servisu nebo oznámení.

Mezi výhody používání služby Telegram pro propagaci v České republice patří např:

Možnost oslovit velkou cílovou skupinu, zejména zájemce o kryptoměny;

Možnost nastavení soukromých kanálů pro zákaznický servis a podporu;

Možnost sledovat zapojení pomocí analytických nástrojů, jako jsou zobrazení, sdílení a kliknutí.

10. Discord

Discord je populární chatovací platforma, která uživatelům umožňuje komunikovat prostřednictvím textu, zvuku a videa. Používají ji hlavně hráči, ale získala si oblibu i u jiných komunit.

Jaký obsah je pro Discord vhodný?

Obsah na Discordu by měl být zaměřen na poutavé konverzace a sdílení informací souvisejících s vaší firmou nebo produktem zábavnou formou. Platformu můžete využít také k pořádání interaktivních akcí, jako jsou živé otázky a odpovědi, ankety nebo debaty. Kromě toho můžete vytvořit vlastní roboty, kteří uživatelům umožní zábavnou formou komunikovat s vaší značkou!

Mezi výhody využití služby Discord pro propagaci v České republice patří např:

 • Možnost oslovit široké publikum – tuto platformu používá mnoho lidí v České republice, zejména gameři a kryptomágové.
 • Možnost použití vlastních botů k interaktivnějšímu zapojení uživatelů.
 • Možnost sledovat zapojení prostřednictvím analytických nástrojů, jako jsou zobrazení, sdílení a kliknutí.
 • Discord také umožňuje vytvářet soukromé kanály pro zákaznický servis a podporu. To může být užitečné zejména v případě, že váš produkt má technický aspekt, který vyžaduje pomoc odborníků.
 • V neposlední řadě je Discord zdarma, takže je atraktivní volbou pro ty, kteří chtějí propagovat své podnikání, aniž by utráceli příliš mnoho peněz za reklamu.

11. Reddit

Pokud máte obsah v Angličtině, nebo krátká videa bez textu, Reddit pro Váš může být zlatý důl.

Jaký obsah je vhodný pro Reddit?

Reddit je především o zajímavých konverzacích, proto je důležité zveřejňovat poutavý obsah se zaměřením na témata, která se týkají vaší značky nebo produktu. Můžete také zveřejňovat krátká videa a také obrázky a GIFy, aby vaše příspěvky byly poutavější.

Mezi výhody využití Redditu pro propagaci v České republice patří např:

Možnost oslovit velkou cílovou skupinu – Reddit v České republice používá velmi málo lidí lidí, ale i tak můžete reddit využít pro své marketingové kampaně. Můžete vytvořit obsah pro jiné platformy a ten následně sdílet na Redditu. Tuto strategii využívá mnoho tvůrců zejména na YouTube. Jen Vaše video musí být v Anglickém jazyce a nebo úplně bez mluvení. Ale díky redditu se můžete dostat do trendů na YouTube a získat sta tisíce views a tisíce odběratelů z jednoho videa.

12. Twitch.tv

Twitch.tv je online streamovací platforma, kterou využívají hlavně hráči, ale má také velkou oblibu mezi kryptoměnovými nadšenci a dalšími technicky zdatnými uživateli.

Jaký obsah je pro Twitch vhodný?

Obsah na Twitchi by se měl zaměřovat na zábavné a interaktivní konverzace související s vaším produktem nebo značkou, stejně jako na krátká výuková videa nebo živé přenosy. Platformu můžete využít také k pořádání speciálních akcí, jako jsou otázky a odpovědi, soutěže nebo dárky.

Mezi výhody využití Twitche pro propagaci v České republice patří např:

Oslovení široké cílové skupiny – díky své popularitě mezi hráči je Twitch skvělým způsobem, jak oslovit široké spektrum potenciálních zákazníků v České republice.

Možnost hostování – můžete pozvat další influencery, aby na Twitchi vytvářeli obsah související s vaším produktem nebo značkou.

Možnost sledovat zapojení prostřednictvím analytických nástrojů, jako jsou zobrazení, celková doba sledování a průměrný počet diváků.

Twitch také umožňuje zřídit soukromé kanály pro zákaznický servis a podporu. To může být užitečné zejména v případě, že váš produkt má technický aspekt, který vyžaduje pomoc odborníků.

V neposlední řadě je Twitch zdarma, což z něj dělá atraktivní možnost pro ty, kteří chtějí propagovat své podnikání, aniž by utráceli příliš mnoho peněz za reklamu.

13. Whatsapp

Sociální sítě jsou stále dokonalejší, a tak není divu, že se k nim přidal i jeden z největších gigantů v oblasti technologií pro zasílání zpráv, společnost Whatsapp. Vlastní ji společnost Facebook a v rámci jejího Správce reklam můžete vytvářet propagační akce s šikovným odkazem na WhatsApp. I když některé metriky, na které jste zvyklí u klasických kampaní na Facebooku, nemusí být k dispozici, propojení s miliardami uživatelů po celém světě rozhodně stojí za to. WhatsApp je už dnes neuvěřitelně populární – celosvětově se na jeho služby denně spoléhají 2 miliardy lidí a jen u nás v České republice využívá jeho funkce přibližně 3,7 milionu uživatelů. Nenechte si ujít tuto skvělou příležitost – přidejte se ke službě Whatsapp ještě dnes!

Jaký obsah je vhodný pro Whatsapp?

Aplikace WhatsApp nabízí celou řadu funkcí, takže ji můžete využít k propagaci svého podnikání několika způsoby. Můžete posílat zprávy přímo potenciálním zákazníkům, vytvářet a sdílet videa nebo obrázky týkající se vašeho podnikání, spouštět ankety a průzkumy, abyste získali přehled o tom, jak zákazníci vnímají váš produkt nebo službu, nebo nastavit automatické odpovědi chatbotů, které ušetří čas při vyřizování dotazů zákazníků.

Mezi výhody používání aplikace WhatsApp k propagaci v České republice patří např:

 • Oslovení široké cílové skupiny – díky své popularitě mezi uživateli je aplikace WhatsApp skvělým způsobem, jak oslovit potenciální zákazníky v České republice.
 • Možnost sledovat zapojení prostřednictvím metrik, jako je počet kliknutí na odkazy, odpovědi na zprávy nebo reakce na zveřejněný obsah.
 • Možnost naplánovat a odesílat automatické zprávy, což vám ušetří čas při jednání se zákazníky.
 • Možnost skupinového chatu – umožňuje komunikovat s více lidmi najednou a může být užitečná při propagačních akcích nebo poskytování zákaznické podpory.
 • V neposlední řadě je zdarma! To z něj dělá atraktivní možnost pro ty, kteří chtějí propagovat své podnikání, aniž by utráceli příliš mnoho peněz za reklamu.

Často Kladené Otázky

Kdo má nejvíce sledujících na instagramu v čr

Nelze popřít, že Instagram je oblíbenou sociální platformou a Česká republika není výjimkou. Na Instagramu existují lidé, kteří se úspěšně vyvrtali do mainstreamu – jako například Darina Kopčanská, která patří k uživatelům nejvyšším počtem sledujících v České republice na 532 000. Ale na prvním míste je Leoš Mareš s 1.1 milionu followery. Je český herec, moderátor a zpěvák. Mezi další populární instagramery patří beauty influencerka Michaela Kocianová (845 000 sledujících) a módní návrhářka Klára Nademlýnská (280 000 sledujících). Všichni tito uživatelé se na platformě prosadili a budou i nadále inspirací.

Jaká je nejnovejší sociální sít v Čr?

Nejnovější sociální sítí v České republice je platforma Rooos. Vznikla s cílem vyplnit mezeru mezi tradičními sociálními sítěmi a online herními platformami vytvořením prostředí, kde mohou uživatelé komunikovat, vyjadřovat se a budovat vzájemné vztahy. Od svého spuštění se rychle ujala a nyní se může pochlubit více než 60 000 aktivními uživateli.

Závěr

V současné době je tato služba dostupná pouze na internetu: Při výběru platforem sociálních médií, na které byste se měli zaměřit při propagaci svého podnikání na internetu, existuje spousta skvělých možností – zejména pokud se zaměřujete na zákazníky z České republiky! Od Facebooku a YouTube až po Whatsapp nabízí těchto 13 populárních platforem něco jedinečného pro firmy, které chtějí oslovit nové publikum v mnoha zemích včetně těch v regionu střední Evropy! Než se plně zavážete k některé z platforem, nezapomeňte si udělat průzkum, abyste přesně věděli, jak nejlépe využít každou z nich a získat z nich maximální užitek! Hodně štěstí!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *