7 Pravidel Pro Focení Kvalitních Fotek Na Instagram S Telefonem

7 Pravidel Pro Focení Kvalitních Fotek Na Instagram S Telefonem

Viděli jste někdy na Instagramu úžasnou fotku a přáli jste si, abyste uměli fotit taky tak? Můžete – stačí vám k tomu chytrý telefon a pár tipů. Naučit se pořizovat dobré fotografie telefonem vyžaduje pochopení některých základních principů kompozice a osvětlení a zdokonalení vlastního instinktu fotografa. Stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel. Začněme!

1.Používejte přirozené světlo

Osvětlení je základem dobré fotografie. Pochopení toho, jak používat světlo, je prvním a nejdůležitějším pravidlem, jak získat skvělé fotografie pouze pomocí telefonu. Vyhněte se používání blesku ve prospěch přirozeného světla, které vytváří bohatší a jasnější fotografie. Při fotografování venku vyhledávejte nepřímé sluneční světlo, například časné ranní nebo pozdní odpolední slunce, nebo dokonce zatažené dny. Pokud jste v interiéru, použijte přirozené světlo vycházející z blízkých oken nebo dveří. U přirozeného světla nejde o množství, ale spíše o kvalitu světla, která vám pomůže vytvořit úžasné snímky pouze s fotoaparátem v telefonu.

2.Kompozice fotografie

Klíčem k pořízení krásných fotografií telefonem je kompozice. Chcete se ujistit, že vše v záběru vypadá vyváženě a záměrně. Toho lze dosáhnout dodržováním některých klasických fotografických pravidel, jako je pravidlo třetin a vodící linie, ale také experimentováním s různými úhly – možná nakonec najdete něco jedinečného! Chcete-li snímek efektivně komponovat, zaměřte se na vytvoření vizuální zajímavosti a zároveň na to, aby byl objekt fotografie zaostřený. Vyzkoušejte různé úhly pohledu, abyste zachytili různé zajímavé záběry; začněte zblízka a pak se posunujte dozadu, dokud nebude vše v záběru vypadat dokonale!

3.Pravidlo třetin

Dodržováním pravidla třetin při kompozici snímků můžete vytvořit vizuálně příjemný a vyvážený snímek. Pravidlo třetin rozděluje snímek na mřížku 3×3, která umožňuje zarovnat objekty nebo předměty s liniemi mřížky. Vznikne tak esteticky příjemný a vyvážený výsledek. Můžete se však také rozhodnout použít “vyváženou asymetrii”, kdy je objekt mimo střed, ale je vyvážen jiným objektem. Jedná se o účinný způsob, jak docílit toho, aby vaše snímky vypadaly dynamicky a poutavě.

TIP: Jako profesionální tip zvažte zapnutí mřížky pro fotoaparát telefonu v nastavení, abyste si mohli procvičit zarovnávání fotografií podle pravidla třetin.

4.Zvažte úhel z kterého fotíte

Zbavte se samozřejmostí a vyzvěte sami sebe ke změně vizuálního prostředí. Přesun z režimu “úrovně očí” vám poskytne zcela jiný pohled, i když se jedná o známá místa nebo předměty! Pokud se cítíte kreativní, riskujte – jen si dejte pozor, abyste se v honbě za úchvatným záběrem nezranili.

5.Rozšiřze pohled

Chcete-li maximalizovat účinek fotografií a poskytnout si tvůrčí flexibilitu při pozdějších úpravách, zaměřte se na to, co je důležité, klepnutím na tlačítko uzamkněte. Rozšiřte si pohled, protože zvětšování pomocí fotoaparátu v telefonu snímek pouze předem ořízne a může omezit možnosti následné úpravy. A pokud máte chuť na ještě širší zorné pole – zvažte investici do externích objektivů, které jsou kompatibilní s telefony! Jak dokazuje tento úžasný snímek, který obsahoval překvapivé detaily, jako jsou hvězdy třpytící se vysoko nad hlavou – ponechání dalšího prostoru kolem klíčových prvků umožňuje jedinečné příležitosti, jak z každé fotografie vytáhnout nečekanou krásu!

6.Před vyfocením zvažte zda vás napadá dobrý popisek

Nestačí jen pořídit krásnou fotografii – musíte přemýšlet, jak ji opatřit titulkem! Popisky mohou mít zásadní vliv na zprostředkování příběhu, souvislostí a emocí, které se skrývají za vašimi fotografiemi. Vymyslete zajímavé způsoby, jak sdělit, co se na snímku děje, ať už je to jedna věta k zamyšlení nebo citát, který přiměje diváky zastavit se a hlouběji se nad vaší fotografií zamyslet.

Budete-li se řídit těmito jednoduchými tipy a triky, budete s fotoaparátem chytrého telefonu pořizovat skvělé fotografie raz dva! S trochou cviku a kreativity můžete dosáhnout ohromujících výsledků pouze pomocí telefonu – nebojte se tedy vyrazit ven a začít fotografovat!

7.Upravovat s opatrností

Jakmile jste fotoaparátem telefonu pořídili několik skvělých snímků, je čas je upravit, aby vypadaly ještě lépe! Instagram má ve své aplikaci zabudované skvělé nástroje pro úpravy, které umožňují upravovat jas, kontrast, úroveň sytosti, ostrost a další parametry, aniž byste museli stahovat další aplikace nebo programy. Experimentujte s těmito nástroji, dokud nenajdete to, co bude pro každý pořízený snímek nejvhodnější – pomůže vám to přidat každé fotografii před jejím zveřejněním na internetu další vrstvu lesku!

Dávejte si však pozor, abyste to s úpravami nepřehnali – někdy je lepší zůstat jednoduchý a nechat momentku mluvit za sebe!

S praxí a trpělivostí budete schopni pořizovat úžasné fotografie pouze pomocí telefonu během chvilky! Tak vyrazte ven a začněte fotit!

Doporučujeme: Jak Na Instagram: 15 Tipů, Které Vám Okamžitě Pomohou s Vaším Marketingem!

10 nápadů jak udělat hezkou fotku na Instagramu, které zvýší vaši viditelnost

Pokud hledáte kreativní nápady pro svůj další příspěvek na Instagramu, jste na správném místě! Jako profesionální fotograf vím, že vymyslet zajímavý a poutavý obsah může být náročné. Proto jsem sestavil tento seznam 10 nápadů na obrázky na Instagramu, které určitě zvýší vaši viditelnost.

Snímky přírody

Jedním ze skvělých způsobů, jak zachytit úžasné záběry, je fotografování přírody. Ať už se jedná o úchvatnou krajinu, detailní záběr některých květin nebo zajímavý obrazec na obloze, použití přírodních prvků na fotografiích jim skutečně pomůže vyniknout z davu.

Architektura

Fotografování budov a dalších staveb je dalším skvělým způsobem, jak vytvořit vizuálně atraktivní obsah. Zkuste fotografovat z jedinečných úhlů a přiblížit zajímavé detaily, díky kterým architektura ještě více vynikne.

Noční obloha

Fotografování noční oblohy může být neuvěřitelně obohacující, pokud se vám to podaří, takže se nebojte experimentovat s technikami dlouhé expozice nebo s hvězdnými stopami! Tento typ fotografie je ideální pro ty, kteří rádi fotografují venku a zachycují krásné scény.

Zvířata

Fotografování zvířat může být výzvou, ale také spoustou zábavy! Prostřednictvím fotografií můžete zachytit jejich osobnost a povahu, díky čemuž bude pohled na ně ještě výjimečnější. Jen nezapomeňte při fotografování nerušit volně žijící zvířata – bezpečnost je na prvním místě!

Pouliční fotografie

Využijte ruchu městského života a zachyťte lidi v upřímných okamžicích při jejich každodenních činnostech – při procházkách po městě, při plnění každodenních úkolů atd. Pouliční fotografie je především o zachycení nečekaných okamžiků, které se před vámi odehrávají!

Makrofotografie

Makrofotografie se zaměřuje na drobné detaily, kterých si v každodenním životě často nevšimneme – například drobný hmyz lezoucí po listech nebo kapky třpytící se na rostlinách po dešti. Zachycením těchto malých okamžiků můžete vytvořit nádherné snímky plné textury a barev!

Fotografie jídla

Fotografie jídla je jedním z typů námětů, který v posledních letech exponenciálně roste díky své popularitě na platformách sociálních médií, jako je Instagram a Pinterest – a je tak jedním z žánrů, který by neměl být přehlížen! Naučte se pořizovat lákavé fotografie experimentováním s různými úhly, technikami osvětlení a rekvizitami, dokud nenajdete to, co nejlépe vyhovuje vašemu stylu (a žaludku!)

Portréty

Pořizování portrétních snímků je pro fotografy vynikajícím způsobem, jak se kreativně vyjádřit a zároveň předvést svůj talent! Najděte si zajímavé pozadí nebo použijte přirozené světlo, abyste pokaždé dosáhli krásných výsledků – a navíc máte možnost procvičit si i práci s lidmi!

Černobílé fotografie

Fotografování v černobílém provedení může dát krajinám a portrétům zcela novou úroveň propracovanosti a emocí; navíc pomáhá při fotografování objektů, jako je architektura nebo pouliční scény, zaměřit se opět na tvary a textury, nikoli na barvy, a také dodává dramatičnost nebo hloubku při fotografování portrétů nebo zátiší v interiéru/venku! 

Záběry z cest/dobrodružství

Kdo by neměl rád vzrušující záběry z cest/dobrodružství? Od pouštních krajin posetých kaktusy v Arizoně až po zasněžené hory rozprostírající se napříč norskými fjordy – cestování otevírá nekonečné možnosti pro úžasné fotografie, ať už se vydáte kamkoli!

Pokud jde o vytváření poutavého obsahu na Instagramu, existují nekonečné možnosti; stačí trocha kreativity v kombinaci s fotografickými znalostmi, jako je porozumění zdrojům světla, pravidlům kompozice a nastavení fotoaparátu!

Závěr

Pořizování profesionálně vypadajících fotografií na Instagramu pouze pomocí telefonu nemusí být těžké – ve skutečnosti je to docela snadné, pokud víte, jakými kroky se řídit! Začněte tím, že se ujistíte, že pokud možno používáte přirozené světlo; to pomůže zajistit, že každý snímek bude vypadat lépe, než kdyby byl pořízen za umělých světelných podmínek, jako je fotografování s bleskem v interiéru nebo v noci. Kromě toho hraje při pořizování poutavých snímků velkou roli kompozice – při komponování každého záběru používejte jako vodítko pravidlo třetin a vodící linie a zároveň si hrajte s různými úhly, dokud se v záběru neobjeví něco jedinečného! Nakonec nezapomeňte každou fotografii následně upravit pomocí vestavěných nástrojů Instagramu, abyste ji před zveřejněním na internetu ještě více vyladili a všichni se mohli přesvědčit, jak talentovaní fotografové jste! Vyzbrojen těmito tipy může každý na svém telefonu pořizovat nádherně vypadající fotografie na Instagram – šťastné fotografování!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *