Google Tag Manager [GTM]: Co to je, jak funguje a jeho výhody!

Google Tag Manager [GTM]: Co to je, jak funguje a jeho výhody!

Pokud chcete správně sledovat návštěvnost vašeho webu, může být Google Tag Manager užitečným nástrojem. Jedná se o bezplatný nástroj, který umožňuje spravovat a nasazovat marketingové tagy na vašem webu bez nutnosti úpravy kódu. Pro použití Google Tag Manageru se musíte přihlásit pomocí svého účtu Google nebo jej vytvořit, pokud jej ještě nemáte.

Co Je Google Tag Manager

Google Tag Manager (GTM) je bezplatný nástroj pro správu měřicích kódů na webových stránkách. Jedná se o systém, který umožňuje snadnou správu a implementaci různých nástrojů pro sledování, jako jsou například Google Analytics, AdWords či další marketingové a analytické nástroje.

Funkce

Hlavní funkcí Google Tag Manageru je umožnit správu měřicích kódů na jednom místě, což usnadňuje proces implementace a úpravy. To znamená, že místo toho, aby byly kódy umístěny přímo na webovou stránku, jsou umístěny v Google Tag Manageru a následně jsou vkládány na stránku pomocí jednoho kódu.

Díky tomu je možné snadno sledovat různé události na stránce, jako jsou kliky na odkazy, stisky tlačítek, nákupy, a další. Google Tag Manager také umožňuje snadnou implementaci remarketingových tagů, což je užitečné pro retargetingové kampaně.

Jak Používat Google Tag Manager

Pokud chcete využívat Google Tag Manager (GTM), musíte nejprve vytvořit účet. Poté můžete začít s nastavením tagů a publikováním změn. V této části se podíváme na tyto kroky podrobněji.

Vytvoření Účtu

 1. Přejděte na webovou stránku Google Tag Manager.
 2. Klikněte na tlačítko “Vytvořit účet”.
 3. Vyplňte požadované údaje, jako je název účtu a název kontejneru.
 4. Klikněte na tlačítko “Vytvořit”.
 5. Zkopírujte kód zadaný pod “Google Tag Manager Container” a vložte ho na každou stránku vašeho webu.

Nastavení Tagů

 1. Přejděte do sekce “Tagy” v horním menu.
 2. Klikněte na tlačítko “Nový”.
 3. Vyberte typ tagu, který chcete vytvořit. Například “Google Analytics: Universal Analytics”.
 4. Vyplňte požadované údaje, jako je název tagu a ID sledování.
 5. Klikněte na tlačítko “Uložit”.
 6. Pokud chcete přidat další tagy, opakujte kroky 2-5.

Testování a Publikování

 1. Přejděte do sekce “Náhled a publikování” v horním menu.
 2. Zkontrolujte, zda jsou všechny tagy správně nastaveny.
 3. Klikněte na tlačítko “Publikovat”.
 4. Vložte nový kód GTM na vaše webové stránky.

Nyní by měl být váš GTM účet plně funkční a připravený k použití. Můžete začít sledovat a analyzovat návštěvnost svého webu a sledovat, jak uživatelé interagují s vaším obsahem.

Přínosy Použití Google Tag Manager

Pokud provozujete webovou stránku, pravděpodobně víte, jak důležité je měření dat pro úspěšné online podnikání. Google Tag Manager (GTM) je nástroj, který vám umožní snadno a rychle spravovat a nasazovat měřicí kódy na vaši webovou stránku. Zde jsou některé z hlavních přínosů použití Google Tag Manageru.

Rychlost

Použití GTM může výrazně zrychlit proces nasazování měřicích kódů na vaší webovou stránku. Místo toho, abyste museli vkládat kódy ručně do každé stránky, stačí nainstalovat GTM jednou a následně vložit kód GTM na vaši webovou stránku. Poté můžete snadno přidávat a upravovat měřicí kódy pomocí GTM rozhraní. To vám ušetří čas a usnadní správu vaší webové stránky.

Flexibilita

GTM vám umožní snadno přidávat a upravovat měřicí kódy na vaší webové stránce. Můžete vytvářet vlastní značky a definovat vlastní události, které chcete sledovat. GTM také podporuje mnoho různých měřicích kódů, včetně Google Analytics, Google Ads, Facebook Pixel a mnoho dalších. Díky tomu můžete snadno sledovat chování vašich uživatelů a optimalizovat svou webovou stránku pro lepší výkon.

Přesnost

GTM vám umožní snadno sledovat přesné události na vaší webové stránce. Můžete sledovat kliknutí na tlačítka, odeslání formulářů, nákupy a mnoho dalšího. Díky tomu můžete získat přesné informace o tom, jak uživatelé interagují s vaší webovou stránkou a jak můžete jejich zážitek vylepšit. GTM také umožňuje snadné sledování konverzí, což vám umožní měřit výkon vašich marketingových kampaní a optimalizovat je pro lepší návratnost investic (ROI).

Využití Google Tag Manageru může být velmi užitečné pro správu měřicích kódů na vaší webové stránce. GTM vám umožní snadno a rychle spravovat měřicí kódy, což vám ušetří čas a usnadní správu vaší webové stránky. Díky flexibilitě GTM můžete snadno přidávat a upravovat měřicí kódy a sledovat přesné události na vaší webové stránce.

Bezpečnost a Soukromí v Google Tag Manager

Google Tag Manager je navržen tak, aby vaše data byla v bezpečí. Google Tag Manager používá řadu bezpečnostních funkcí, jako jsou:

 • Dvoufázové ověření: Tato funkce zajišťuje, že pouze oprávněné osoby mají přístup k vašemu účtu Google Tag Manager. Dvoufázové ověření vyžaduje, aby uživatel poskytl dvě formy ověření identity, například heslo a kód z aplikace pro ověření identity.
 • Kontrola přístupu: Google Tag Manager umožňuje správci nastavit přístupová práva pro každého uživatele. To znamená, že uživatelé mají přístup pouze k těm zdrojům, které potřebují k plnění svých pracovních úkolů.
 • Auditování: Google Tag Manager ukládá záznamy o každé akci, kterou uživatelé provádějí v rámci účtu. To umožňuje správcům sledovat, kdo co dělal a kdy.

Ochrana Soukromí

Google Tag Manager dbá na to, aby vaše data zůstala v bezpečí. Google Tag Manager shromažďuje pouze data, která jsou nezbytná pro sledování a poskytování diagnostiky stability, výkonu a kvality systému. Tato data nezahrnují IP adresy uživatelů ani žádné identifikátory měření spojené s konkrétní osobou.

Kromě toho Google Tag Manager umožňuje použití nástrojů pro ochranu soukromí, jako jsou:

 • Omezení přístupu: Správci mohou omezit přístup k určitým datům pouze na základě uživatelských práv. To znamená, že pouze oprávněné osoby mají přístup k datům.
 • Změna nastavení: Správci mohou snadno změnit nastavení, aby omezili množství dat, která jsou shromažďována. To znamená, že mohou snížit riziko zneužití dat.
 • Smazání dat: Správci mohou smazat data, která nejsou potřebná nebo jsou zastaralá. To znamená, že mohou snížit riziko ztráty nebo zneužití dat.

Vzhledem k těmto bezpečnostním funkcím a nástrojům pro ochranu soukromí můžete mít jistotu, že vaše data jsou v bezpečí a že jsou chráněna před zneužitím.

Integrace Google Tag Manager

Google Tag Manager je nástroj, který umožňuje snadné spravování tagů na vašem webu. Jedním z největších benefitů Google Tag Manageru je možnost integrace s dalšími nástroji od Googlu, jako jsou Google Analytics a Google Ads.

Integrace s Google Analytics

Integrace Google Tag Manageru s Google Analytics umožňuje snadnou správu a aktualizaci měřících kódů a souvisejících tagů. Pomocí Google Tag Manageru můžete rychle a jednoduše přidávat a aktualizovat měřící kódy na vašem webu, aniž byste museli editovat kód vašeho webu.

Při použití Google Tag Manageru s Google Analytics můžete měřit různé typy událostí, jako jsou kliknutí na odkazy, stahování souborů nebo dokonce sledování videí na vašem webu. Také můžete měřit vzdálenost mezi dvěma kliknutími a sledovat, jak se uživatelé pohybují na vašem webu.

Integrace s Google Ads

Integrace Google Tag Manageru s Google Ads umožňuje snadné přidávání a aktualizaci remarketingových tagů a konverzních kódů na vašem webu. Pomocí Google Tag Manageru můžete snadno sledovat, jaké akce uživatelé provádějí na vašem webu a jaké akce vedou k úspěšnému dokončení konverze.

Při použití Google Tag Manageru s Google Ads můžete také vytvářet cílené reklamní kampaně a remarketingové seznamy pro uživatele, kteří již navštívili vaše stránky. To vám umožní efektivněji oslovit uživatele, kteří již vyjádřili zájem o vaše produkty nebo služby.

Využití Google Tag Manageru s Google Analytics a Google Ads vám umožní měřit úspěšnost vašich reklamních kampaní a optimalizovat je pro lepší výkon.

Závěr

Díky GTM můžete měřit různé akce na vašich stránkách, jako jsou kliky na tlačítka, odeslání formulářů, sledování konverzí a mnoho dalšího. Také můžete využít funkce jako jsou trigger, které umožní spouštět kódy na určitých stránkách a událostech.

Používání GTM vyžaduje určitou znalost HTML, CSS a JavaScript, ale pokud nejste zkušený programátor, GTM vám stále umožní spravovat a nasazovat kódy bez potřeby úprav kódu na vašich stránkách.

Celkově lze říci, že Google Tag Manager je mocný nástroj pro správu značek a měření webu, který vám umožní získat cenné informace o vašich uživatelích a optimalizovat výkon vašich webových stránek. Pokud chcete maximalizovat výkon vašich webových stránek, GTM by měl být součástí vaší digitální strategie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *