21 Neobvyklých Restaurací s Výhledem na Prahu: Kam vyrazit na romantickou večeři v Praze

Hledáte nejlepší restaurace s výhledem na Prahu? Pokud ano, máte štěstí! Praha nabízí mnoho restaurací s úchvatným výhledem na město, ať už hledáte romantické místo pro rande, nebo chcete strávit večer s přáteli. Z teras a střešních restaurací můžete vidět Prahu z netobvyklého nadhledu a užít si nezapomenutelný zážitek.

Restaurace s výhledem na Prahu jsou ideální pro speciální příležitosti, jako jsou oslavy narozenin, výročí, svatby nebo jen pro romantickou večeři s partnerem. Výhled na krásné panorama Prahy vás uchvátí a nabídka jídla a nápojů vás rozhodně nezklame. Z teras a střech můžete vidět nejen historická místa, jako je Karlův most, Pražský hrad a Staroměstské náměstí, ale také moderní architekturu, jako je Tančící dům a Žižkovská televizní věž.

Zde najdete seznam nejlepších restaurací s výhledem na Prahu, kde si můžete vychutnat nejen skvělé jídlo a pití, ale také úchvatné výhledy na naše krásné město.

1. Cloud 9 Sky Bar & Lounge

Cloud 9 Sky Bar & Lounge je jednou z nejlepších střešních restaurací a barů v Praze. Nachází se na střeše Hotelu Hilton v Praze 8 a nabízí nádherný výhled na celé město. Kromě toho si zde můžete vychutnat skvělé koktejly a jídlo.

2. Terasa U Prince

Další restaurací s výhledem na Prahu je Terasa U Prince. Nachází se v samém srdci Prahy, na Staroměstském náměstí 29. Terasa U Prince nabízí nejen nádherný výhled na Staroměstské náměstí a Orloj, ale také skvělé jídlo a pití. Můžete si zde vychutnat tradiční českou kuchyni, ale také mezinárodní speciality. Restaurace je ideální pro romantické večeře nebo rodinné oslavy.

3. Petřínské terasy

Petřínské terasy jsou ideálním místem pro romantickou večeři s nádherným výhledem na Prahu. Nachází se na východním svahu Petřínského kopce a nabízejí skvělou gastronomii a výběr vín.

4. Oblaca Restaurant & Bar

Oblaca Restaurant & Bar se nachází na 66. patře nejvyšší budovy v České republice – City Tower v Praze 4. Nabízí neuvěřitelný výhled na celé město a moderní kuchyni s prvotřídními surovinami.

5. Zlatá Praha Restaurant s Výhledem Na Prahu

Zlatá Praha se nachází v hotelu InterContinental v Praze 1 a nabízí nádherný výhled na Prahu a Vltavu. Tato restaurace je známá svou vynikající kuchyní a špičkovým servisem.

6. Terasa U Zlaté studně

Terasa U Zlaté studně se nachází v hotelu U Zlaté studně v Praze 1 a nabízí úchvatný výhled na Prahu. Kromě toho si zde můžete vychutnat skvělou kuchyni a výběr vín.

7. Mlýnec

Tato střešní restaurace se nachází v centru Prahy a nabízí neuvěřitelný výhled na Vltavu a Karlov most. Kromě toho zde můžete ochutnat moderní českou kuchyni.

8. Terasa U Zlaté studně

Tato střešní restaurace se nachází v nejvyšší části Malé Strany a nabízí nádherný výhled na Prahu a okolní krajinu. Kromě toho zde můžete ochutnat luxusní jídlo a pití.

9. Duplex Restaurant & Club

Tato střešní restaurace a klub se nachází v centru Prahy a nabízí nádherný výhled na město. Kromě toho zde můžete ochutnat moderní mezinárodní kuchyni a vychutnat si noční život.

Doporučujeme: Nejlepší coworkingy v Praze, které se vyplatí!

10. Oblaca Restaurant

Tato střešní restaurace a bar se nachází v nejvyšší budově v Praze a nabízí úchvatný výhled na celé město. Kromě toho zde můžete ochutnat moderní českou kuchyni a vynikající koktejly.

11. Žluté lázně

Tento střešní bar se nachází na břehu Vltavy a nabízí úchvatný výhled na řeku a okolní krajinu. Kromě toho zde můžete ochutnat pivo a grilované speciality.

12. T-Anker

Tento střešní bar se nachází v centru Prahy a nabízí nádherný výhled na město. Kromě toho zde můžete ochutnat pivo a tradiční českou kuchyni.

13. Zlata Praha

Tato střešní restaurace se nachází v hotelu InterContinental a nabízí nádherný výhled na město. Kromě toho zde můžete ochutnat mezinárodní kuchyni a vynikající vína.

14. Terasa Bašta

Tato střešní restaurace a bar se nachází v centru Prahy a nabízí úchvatný výhled na město. Kromě toho zde můžete ochutnat tradiční českou kuchyni a vynikající vína.

15. La Terrazza

Tento střešní bar se nachází v centru Prahy a nabízí nádherný výhled na město. Kromě toho zde můžete ochutnat italskou kuchyni a vynikající vína.

16. Terasa U Křížovníků

Tato střešní restaurace se nachází v centru Prahy a nabízí úchvatný výhled na město. Kromě toho zde můžete ochutnat tradiční českou kuchyni a vynikající vína.

17. V Zátiší

Tato střešní restaurace se nachází v centru Prahy a nabízí nádherný výhled na město. Kromě toho zde můžete ochutnat moderní českou kuchyni a vynikající vína.

18. Blue light

Tento střešní bar se nachází v srdci Starého Města a nabízí úchvatné výhledy na město. Kromě toho zde můžete vychutnat různé koktejly a české pivo.

Mohlo by vás zajímat: Nevíte kam zajít do restaurace v Karlíně? Připravili jsme pro vás seznam jen těch nejlepších restaurací na Praze 8.

19. TErasa mama Schelter

Tento střešní bar se nachází v moderní čtvrti Holešovice a nabízí panoramatické výhledy na město. Kromě toho zde můžete ochutnat různé koktejly a středomořskou kuchyni.

20.The Rooftop v Hotelu Augustine

Tento střešní bar se nachází v hotelu Augustine a nabízí úchvatné výhledy na Pražský hrad a okolní oblast. Kromě toho zde můžete ochutnat různé koktejly a českou kuchyni.

21.Cafe Savoy

Tento střešní bar se nachází v historické kavárně Savoy v Malé Straně a nabízí úchvatné výhledy na Pražský hrad. Kromě toho zde můžete ochutnat různé koktejly a českou kuchyni.

Kromě těchto 21 střešních restaurací a barů v Praze existuje mnoho dalších skvělých míst, kde si můžete užít nádherný výhled na město a okolní krajinu. Pokud plánujete návštěvu Prahy, nezapomeňte si zarezervovat místo v jedné z těchto střešních restaurací a barů a užít si nezapomenutelný gastronomický zážitek.

Jak vybrat nejlepší restauraci s výhledem na Prahu

Pokud hledáte restauraci s výhledem na Prahu, máte na výběr z několika možností. Zde jsou některé faktory, které byste měli zvážit, abyste si vybrali tu nejlepší.

Umístění

Umístění restaurace je klíčové. Chcete si být jisti, že máte skvělý výhled na Prahu, ale zároveň nechcete trávit celý den cestováním. Zvažte, zda chcete být v centru Prahy nebo na okraji města. Pokud chcete být v centru, můžete zvážit restaurace v okolí Karlova mostu nebo Staroměstského náměstí. Pokud preferujete klidnější místo, můžete se podívat na restaurace v okolí Letné nebo Petřína.

Kvalita jídla

Kvalita jídla je dalším faktorem, který byste měli zvážit. Zajímejte se o recenze a hodnocení restaurace od předchozích zákazníků. Pokud chcete mít jistotu, že si pochutnáte na skvělém jídle, zvažte restaurace s dobrými recenzemi a reputací. Je také dobré zvážit, zda restaurace nabízí jídlo, které vám chutná.

Cena

Cena je také důležitým faktorem. Zvažte, kolik jste ochotni utratit za jídlo a zážitek. Některé restaurace mohou být dražší, ale nabízejí luxusní zážitek, zatímco jiné mohou být levnější, ale stále nabízejí skvělý výhled a kvalitní jídlo. Zvažte svůj rozpočet a najděte restauraci, která splňuje vaše požadavky.

Výběr nejlepší restaurace s výhledem na Prahu může být náročný, ale zvažte tyto faktory a najděte tu nejlepší restauraci pro vás.

Tipy na romantickou večeři s výhledem na Prahu

Pokud hledáte romantickou restauraci s výhledem na Prahu, máte na výběr z několika skvělých míst. Zde jsou některé z nejlepších restaurací s výhledem na Prahu, které byste měli zvážit při plánování romantické večeře.

Restaurace na Vltavě

Restaurace na Vltavě jsou ideální pro ty, kteří chtějí vychutnat si krásný výhled na Prahu z řeky. Některé z nejoblíbenějších restaurací na Vltavě jsou:

  • Bar Duplex – nabízí skvělý výhled na Prahu a vynikající jídlo.
  • Kampa Park – nabízí nádherný výhled na Karlovy most a Pražský hrad.
  • Hergetova Cihelna – nabízí krásný výhled na Prahu a moderní kuchyni.

Restaurace v historickém centru

Restaurace v historickém centru Prahy jsou ideální pro ty, kteří chtějí vychutnat si krásný výhled na Prahu ze země. Některé z nejoblíbenějších restaurací v historickém centru jsou:

  • Terasa U Prince – nabízí krásný výhled na Staroměstské náměstí a Pražský orloj.
  • Oblaca – nabízí nádherný výhled na Prahu a moderní kuchyni.
  • La Rotonde – nabízí krásný výhled na Národní muzeum a tradiční francouzskou kuchyni.

S těmito tipy na restaurace s výhledem na Prahu si můžete být jisti, že si užijete romantickou večeři s nádherným výhledem na město.

Často kladené dotazy

Jaké jsou neobvyklé restaurace v Praze?

Pokud hledáte neobvyklé restaurace v Praze, můžete zkusit například La Degustation, která se specializuje na moderní českou kuchyni, nebo Field, která nabízí sezónní degustační menu. Další možností je Eska, která kombinuje moderní kuchyni s tradičními technikami.

Kde najdu nejromantičtější restaurace v Praze?

Pokud hledáte romantickou atmosféru, můžete zkusit restauraci V Zátiší, která nabízí moderní českou kuchyni a má krásnou zahradu, nebo Terasu U Zlaté Studně, která nabízí nádherný výhled na Prahu a moderní kuchyni.

Závěrem

Nejenže tyto střešní podniky nabízejí neuvěřitelný výhled, ale také vynikající jídlo a pití. Každý z nich má své vlastní menu, které se liší podle stylu a kuchyně. Například v T-Ankeru můžete ochutnat tradiční českou kuchyni, zatímco v Cloud 9 Sky Bar & Lounge si můžete vychutnat moderní mezinárodní kuchyni a špičkové koktejly.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *