Instagram Reels: 7 Tipů Jak Jednoduše Vytvořit Virální Video

Instagram Reels: 7 Tipů Jak Jednoduše Vytvořit Virální Video

Není překvapením, proč se tato platforma stala jednou z nejrychleji rostoucích funkcí. Krátká zábavná videa mají zvláštní schopnost upoutat pozornost uživatelů a mohou být skvělým způsobem, jak propagovat svou značku, oslovit nové lidi a zaujmout své publikum. Jak ale tento nástroj využít naplno? V tomto příspěvku na blogu vám poskytneme jednoduchý návod pro firmy, jak v roce 2023 co nejlépe využít Instagram Reels.

Co jsou to Instagram Reels?

Instagram Reels jsou krátká videa (ne delší než 15 sekund), která slouží ke zveřejnění kreativního obsahu na vaší stránce. Tento typ videa umožňuje kreativní vyjádření pomocí hudby, střihu a efektů, což z nich činí skvělý způsob, jak zábavným a zajímavým způsobem zapojit své publikum. Při vytváření Instagram Reel je důležité sledovat aktuální trendy a využívat je jako inspiraci pro svůj obsah. Měli byste také vytvářet originální nápady a používat vtipné střihy a dobře zvolenou hudbu, aby váš reel vynikl mezi ostatními.

Výhody používání Instagram Reels

Jednou z hlavních výhod používání Instagram Reels je snazší získávání nových fanoušků ve srovnání se Stories nebo pevně stanovenými příspěvky bez propagace. Díky algoritmu, který tyto reely více posouvá v systému, aby se dostaly k novým uživatelům, vám může použití tohoto formátu výrazně pomoci, pokud jde o oslovení nových diváků. Každý nový formát na platformě má navíc tendenci mít větší organický dosah než předchozí formáty – takže pokud chcete, aby váš obsah vidělo více lidí, pak vytvoření zajímavého Instagram reelu rozhodně stojí za zvážení!

Pokud hledáte rychlý a snadný způsob, jak získat nové fanoušky na sociálních sítích, pak už nehledejte nic jiného než Instagram Reels! Díky této funkci můžete zkombinovat aktuální trendy s vaším produktem nebo službou a vytvořit tak zábavný obsah, který zaujme vaše stávající sledující – a také přiláká zbrusu nové fanoušky! Sledujte aktuální trendy pro inspiraci svých reelů a nezapomínejte na vytváření originálních nápadů a míchání zábavných střihů a také hudby! Hodně štěstí!

Jak vytvořit Instagram Reel v 5 snadných krocích

Pokud znáte aplikaci TikTok, mělo by být vytvoření reelu poměrně jednoduché. Jak vytvořit Instagram Reel v 5 snadných krocích:

1.Krok: Klikněte v Instagramu na + tlačítko

Jste připraveni být kreativní? Reels je ideálním místem, kde můžete popustit uzdu svému vnitřnímu umělci a začít vytvářet jedinečná krátká videa. Stačí otevřít aplikaci Instagram a přejít na stránku svého profilu. Klepněte na ikonu plus v horní části stránky, vyberte možnost Reel a můžete začít! Navíc se do editoru Reels dostanete také tak, že přejedete prstem doleva na fotoaparát Instagramu a ve spodních možnostech vyberete Reel. Tak na co ještě čekáte? Pojďte vytvořit něco neuvěřitelného!

2.Krok: Natočte nebo nahrajte vaše video

Pokud se těšíte na vytvoření svého prvního Instagramu, jste na správném místě! S Instagram Reels máte dvě možnosti, jak začít. Můžete nahrát sérii klipů přímo pomocí funkce stisknutí a podržení tlačítka nahrávání nebo nahrát videozáznam z role fotoaparátu. Pokud navíc na začátku nahrávání nastavíte časovač, zobrazí se před jeho spuštěním užitečné odpočítávání. Během nahrávání se nemusíte bát, že si budete chtít udělat přestávku – stačí klepnout na tlačítko nahrávání, abyste ukončili jeden klip a spustili nový. Pomocí tlačítka Zarovnat pak zajistíte, aby byly objekty mezi záběry dokonale zarovnané a přechody byly plynulé. Tak na co ještě čekáte? Buďte kreativní a nahrajte svůj první kotouč ještě dnes!

3.Krok: Editujte vaše reels video

Přizpůsobte svůj videoklip přidáním textu, efektů, hudby nebo samolepek. Svůj Reel si můžete přizpůsobit přidáním textu, efektů, hudby nebo samolepek. Chcete-li přidat text, klikněte na tlačítko Aa v levém horním rohu obrazovky a začněte psát. Chcete-li přidat hudbu nebo zvukové klipy z jiných videí, klikněte na ikonu hudební poznámky v dolní části stránky a vyberte jednu z možností zvuku dostupných v rámci služby Instagram. Chcete-li přidat efekty, jako je zpomalení nebo zrychlení klipu, klepněte na ikonu kouzelné hůlky vedle ikony hudby a vyberte jednu z mnoha dostupných možností. Nakonec můžete také přidat samolepky klepnutím na ikonu smajlíka v pravém horním rohu obrazovky.

4.Krok:Upravte nastvení a postněte vaše reels

Sdílejte svůj filmový kotouč s přáteli a sledujícími Jakmile dokončíte přizpůsobení svého filmového kotouče, je čas jej sdílet s přáteli a sledujícími! Klikněte na “Sdílet” v pravém dolním rohu obrazovky a vyberte, s kým chcete svůj Reel sdílet (např. jen se sebou nebo se všemi svými sledujícími). Pokud si přejete, můžete si také zvolit sdílení na dalších platformách, jako je Facebook nebo Twitter!

5.Krok: Komunikujte s diváky

Zapojte diváky Nyní, když jste svůj Reel sdíleli s přáteli a sledujícími, je čas zapojit diváky! Reagování na komentáře je vždy skvělým způsobem, jak zahájit konverzaci a budovat vztahy online. Můžete také přímo oslovit lidi, kteří lajkovali nebo komentovali vaše Reely, a také prozkoumat nové hashtagy související s tím, o čem jste publikovali, abyste našli nové uživatele, kteří by mohli mít zájem o zhlédnutí vašeho obsahu!

Vytvoření Instagram Reel je pro firmy i jednotlivce skvělý způsob, jak se odlišit od konkurence na platformách sociálních médií, jako je Instagram a TikTok. Dodržováním těchto pěti jednoduchých kroků popsaných výše se každý může stát expertem na vytváření reelů během chvilky!

7 Tipů pro virální reels video

Hledáte způsob, jak na Instagramu vyniknout a přilákat více sledujících? Zkuste si vytvořit Reel!

Vytvářejte kvalitní obsah

Při vytváření obsahu pro své Reels mějte na paměti, že klíčová je kvalita. Snažte se vytvářet obsah, který se odlišuje od ostatních a upoutá pozornost uživatelů. Nepotřebujete žádné luxusní vybavení ani osvětlení – jen přemýšlejte o tom, jak můžete svůj obsah udělat originální, kreativní a vizuálně přitažlivý. Videa by také měla být krátká – obvykle 15-30 sekund – ale přesto by měla být schopna účinně vyprávět příběh nebo předat myšlenku. Pokud chcete pomoci s vymýšlením nápadů na obsah, zkuste se podívat, co dělají jiné značky, nebo prozkoumat trendy na TikToku či jiných platformách sociálních médií.

Využívejte hashtagy a titulky

Hashtagy jsou při publikování na sociálních sítích vždy důležité – umožňují uživatelům, kteří se zajímají o podobná témata, snadněji najít vaše příspěvky. Konkrétně v případě příspěvků Reels zkuste do popisků zahrnout populární hashtagy, které se vztahují k vašemu tématu; zvýšíte tak zapojení a dosah, protože příspěvek rychle najde více lidí. Přidání titulků navíc může divákům pomoci lépe pochopit kontext vašeho videa a také poskytnout užitečné informace o tom, co propagujete nebo o čem mluvíte (např. odkazy na produkty).

Zapojte své publikum

Zapojení uživatelů, kteří komentují vaše Reels, je také zásadní pro růst aktivních sledujících. Rychlá a pozitivní reakce posiluje správné praktiky zákaznického servisu a také podporuje další zapojení sledujících, kteří mohou vidět, že jejich komentáře zvýrazňují značky, které sledují. Měli byste také zvážit přeposílání obsahu vytvořeného uživateli, který se týká vaší značky; tím dáváte najevo, že si názorů svých zákazníků vážíte a oceňujete jakoukoli pozitivní zpětnou vazbu, kterou poskytnou o produktech nebo službách, které nabízíte!

Použijte trendy hudbu

Pokud pravidelně procházíte Instagram Reels nebo TikTok, všimnete si, že mnoho tvůrců používá na vrcholu svých videí stejné zvuky. Tisíce lidí použily The Home Depot Beat a zvuk psaní na klávesnici – to není náhoda! Populární zvuky vám mohou poskytnout výhodu, protože vám pomohou získat více zhlédnutí, pokud je přidáte do svých Reelů, protože uživatelé často vyhledávají podle zvuků, a protože se to algoritmu zřejmě líbí. Chcete využít výhod trendových zvuků? Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je používat platformu a všímat si, které zvuky se objevují častěji než jiné; pokud je u zvuku šipka, znamená to, že na něj ostatní lidé dobře reagují, a má tedy potenciál! Bavte se trendovým zvukem – možná tím zvýšíte svůj dosah.

Použijte své znalosti instagram algoritmu

Vzrušující zpráva pro uživatele Instagram Reels! Tajemství, jak získat více zobrazení, je v algoritmu. Znalost jeho fungování vám může být velkým pomocníkem při maximalizaci dosahu vašich Reels. Chcete-li upoutat jeho pozornost, můžete přidat módní zvuky, používat relevantní hashtagy a udělat své video příjemné na pohled. Pokud všechny tyto věci uděláte, algoritmus si jich všimne a katapultuje vaše Reels do města slávy! Jste připraveni začít? Tak do toho, klepněte na tlačítko “Sdílet” a rozsviťte Insta svými mistrovskými díly!

Nešnažte se pouze prodávat

Cílem sice může být prodej, ale na sociálních sítích prostě nemůžete být příliš prodejní – obzvlášť v případě Navijáků! Navijáky by měly být využívány jako příležitost k potěšení, informování a pobavení uživatelů, nikoliv k přehnané propagaci. Například vtipné pojetí obsahu o cestování od Take Away, chytré využití trendových zvuků od Barkboxu a vynalézavé způsoby, jakými Delta hraje své Reels – ty poskytují inspiraci, jak zapojit cílovou skupinu, aniž byste jen křičeli “kupte si naše produkty”. Neostýchejte se tedy z těchto Reelů udělat reklamu, ale v duchu navázání kontaktu se zákazníky se zaměřte na vytváření sdílení a reakcí, než abyste se spoléhali pouze na to, že budete věci tlačit ven.

Pravidelně postujte nová reels

Tajemstvím úspěchu na Instagramu je důsledné zveřejňování příspěvků. Pravidelné zveřejňování pomáhá zvýšit vaše šance na virální šíření, protože algoritmus miluje čerstvý obsah! Navíc s větším počtem příspěvků budete moci získat užitečné informace o tom, co u vašeho cílového publika rezonuje a kdy nejspíše roluje. Pokud tedy chcete v Reels opravdu zaujmout, nevzdávejte se a pokračujte v důsledném zveřejňování obsahu! Mohou vás čekat vzrušující věci!

Je lepší tvořit reels na Tiktoku?

Přemýšlíte, zda zůstat u tvorby obsahu pro Instagram Reels, přejít na Tiktok, nebo vytvářet obsah pro obě platformy? Na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď, protože potřeby každého jsou jiné. Pokud však máte prostředky, může být přínosné vyzkoušet obě platformy. V tomto příspěvku na blogu se budeme zabývat výhodami a nevýhodami natáčení na Instagram Reels, přechodu na Tiktok nebo tvorby na obou platformách, abyste se mohli informovaně rozhodnout, který přístup je pro vaši firmu vhodný.

Výhody používání Instagram Reels

Pokud jde o Instagram Reels, existuje několik přesvědčivých výhod, kvůli kterým stojí za to o něm uvažovat. Především Instagram Reels nabízí značkám skvělou příležitost oslovit svými příběhy více lidí a interaktivnějším způsobem navázat kontakt se svým publikem. Navíc vzhledem k tomu, že Instagram vlastní společnost Facebook, mohou značky využít jeho rozsáhlou síť a oslovit větší publikum, než by mohly prostřednictvím jiných kanálů sociálních médií. A konečně, zatímco TikTok má určitá omezení, pokud jde o reklamu na své platformě, Instagram Reels stejná omezení nemá. Díky tomu mohou podniky všech velikostí snáze propagovat své produkty a služby, aniž by se musely obávat jakýchkoli právních problémů, které by mohly vzniknout při provozování reklamy na TikToku.

Výhody používání služby Tiktok

TikTok je neuvěřitelně populární platformou mezi generací Z a mileniály – je tedy ideální platformou pro firmy, které chtějí cílit na tuto demografickou skupinu. TikTok navíc umožňuje uživatelům kreativnější přístup k obsahu díky jedinečným možnostem úprav videa, jako je přidávání hudebních skladeb a filtrů. Navíc díky velkému počtu uživatelů na platformě (více než 800 milionů) mohou podniky potenciálně dosáhnout organického zapojení od sledujících, kteří s jejich obsahem interagují organicky – což znamená, že není potřeba placených reklam! A konečně, díky svérázné povaze mnoha videí na TikToku mohou podniky navázat kontakt s potenciálními zákazníky mnohem odlehčenějším způsobem, než by bylo možné na jiných platformách sociálních médií, jako je Twitter nebo LinkedIn.

Nakonec neexistuje jediná odpověď při rozhodování, zda máte natáčet Instagram Reels nebo přejít na Tiktok – každému vyhovuje něco jiného! Pokud máte k dispozici čas a peníze, proč nevyzkoušet obě platformy? Možná zjistíte, že jedna funguje lépe než druhá v závislosti na konkrétním typu vašeho produktu nebo služby, účelu kampaně nebo věkové skupině cílového publika. Pokud však nemáte dostatek kapacit, zaměřte svou energii na tvorbu kvalitního obsahu specificky přizpůsobeného jedné platformě – to zajistí, že ať už se rozhodnete pro kteroukoli cestu, bude úspěšná! Nakonec vše záleží na osobních preferencích, takže nezapomeňte experimentovat a být kreativní!

Závěr

Instagram Reels se rychle stal jedním z nejmocnějších nástrojů, které mají podniky k dispozici, pokud jde o zapojení cílového publika online. Vytvářením kvalitního obsahu, využíváním hashtagů a popisků, navazováním kontaktů se sledujícími a přeposíláním uživatelského obsahu souvisejícího s jejich značkou mohou podniky v roce 2023 snadno maximalizovat svůj úspěch pomocí Instagram Reels! S ohledem na tyto tipy je nyní skvělý čas začít experimentovat s různými typy videí a kreativně zapojit zákazníky na platformě – nezapomeňte se bavit! 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *