Jak Na Prodej Fotek Do Fotobanky Online Pro Začátečníky! Návod Jak Se Živit Prodejem Fotek!

Jak Na Prodej Fotek Do Fotobanky Online Pro Začátečníky! Návod Jak Se Živit Prodejem Fotek!

Jste začínající fotograf a hledáte způsoby, jak zpeněžit svou práci? Pokud ano, pak je prodej fotografií online skvělým způsobem, jak si vydělat nějaké peníze navíc. Se správným přístupem a znalostmi se může každý, kdo má kreativní oko, naučit, jak vydělávat peníze prodejem fotografií online. V tomto příspěvku na blogu vám poskytneme všechny potřebné informace o tom, jak začít ve světě prodeje fotografií.

Kdo tyto fotky nejčastěji kupuje?

Největší nákupní základnu pro stock fotografie tvoří majitelé malých a středních firem a blogeři, kteří hledají vysoce kvalitní vizuály pro použití ve svých projektech. Tito kupující mají často omezený rozpočet, takže hledají cenově dostupné snímky, které mohou použít bez obav z porušení autorských práv. Naštěstí existuje spousta webů se stock fotografiemi, které nabízejí širokou škálu možností za rozumné ceny.

Jaké typy snímků se prodávají nejlépe?

Pokud jde o prodej stock fotografií, některé typy snímků bývají populárnější než jiné. Snímky lidí – dětí, dospělých a všech mezi nimi ze všech různých zemí a kultur – bývají u kupujících velmi oblíbené. Velmi žádané jsou také profesionální pracovní snímky – například lidé píšící na notebooku nebo prezentující na schůzkách. Záběry jídla (dokonce i prázdných neumytých talířů!) jsou u mnoha kupujících také oblíbené. Nástroje, jako jsou ozubená kola, kladiva, matice a šrouby, lze použít k předání různých sdělení v závislosti na kontextu, v němž jsou použity. U kupujících, kteří hledají vizuály zobrazující městské oblasti, jsou oblíbené také městské krajiny a budovy. A záběry přírody – od lesů po pláže – jsou vždy žádané, protože nikdy nevyjdou z módy! A konečně, záběry z cest po celém světě jsou vždy vyhledávány kupujícími, kteří hledají úchvatné vizualizace ze vzdálených míst.

Pokud si chcete vydělat nějaké peníze navíc prostřednictvím stock fotografií, vyplatí se vědět, kdo je vaše cílová skupina a jaký typ snímků chce kupovat. Největší nákupní základnu tvoří především majitelé malých firem a bloggeři, kteří potřebují cenově dostupné vizuální snímky pro své projekty, aniž by se museli obávat porušení autorských práv.

Co potřebujete, abyste mohli začít

Pokud to se zahájením podnikání s fotografiemi online myslíte vážně, budete potřebovat několik věcí, abyste mohli začít. V první řadě byste měli mít solidní portfolio snímků, které prezentují váš fotografický styl a dovednosti. Díky tomu si potenciální zákazníci udělají představu o tom, co mohou při nákupu od vás očekávat. Za druhé je důležité, abyste si vybrali správnou platformu nebo stránky, na kterých budete své fotografie uvádět. Existuje mnoho různých typů webů, kde mohou fotografové nabízet své fotografie k prodeji, například weby se stock fotografiemi, specializované fotografické weby a dokonce i sociální sítě, jako je Instagram a Facebook.

Výhody prodeje fotografií online

Prodej fotografií online má mnoho výhod ve srovnání s jinými způsoby, jak si vydělat peníze svými fotografickými dovednostmi, jako je práce na volné noze nebo práce ve studiu jako zaměstnanec na plný úvazek. Pro začátek nepotřebujete žádné speciální vybavení ani školení, abyste mohli začít prodávat fotografie online – vše, co potřebujete, je dobrý fotoaparát (nebo dokonce jen fotoaparát v telefonu), přístup k internetu a trochu volného času! Prodej fotografií online je navíc neuvěřitelně pohodlný, protože nemusíte chodit hledat zákazníky ani tahat vybavení po městě – vše můžete provádět na dálku z pohodlí domova! A konečně, jednou z největších výhod prodeje fotografií online je, že vám dává plnou kontrolu nad tím, kolik peněz vyděláte a kolik času této činnosti věnujete.

Nejlepší místa kde můžete prodávat své fotky online:

Stránky se stock fotografiemi Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak zpeněžit své fotografie, jsou stránky se stock fotografiemi. Tyto webové stránky umožňují fotografům nahrávat své fotografie a nastavit cenu za každou z nich. Když si někdo obrázek koupí, stránka s fotografiemi si vezme malou provizi a teprve poté vám vyplatí zbývající částku. To může být neuvěřitelně lukrativní způsob, jak vydělat peníze na svých fotografiích, protože umožňuje zákazníkům po celém světě vidět a koupit je bez jakéhokoli dalšího úsilí z vaší strany

1. Vlastní webové stránky

Prodej fotografií přímo prostřednictvím vašich webových stránek Další možností prodeje fotografií online je zřízení obchodu přímo na vašich vlastních webových stránkách pomocí pluginu pro elektronický obchod, jako je WooCommerce nebo Easy Digital Downloads (EDD). Můžete snadno nahrávat snímky a nabízet digitální soubory ke stažení nebo fyzické výtisky k prodeji přímo prostřednictvím vlastních webových stránek, aniž byste museli platit jakékoli provize nebo poplatky (kromě nákladů na hosting). Získáte tak plnou kontrolu nad cenami a zákazníci z celého světa budou mít přístup k nákupu vašich děl bez nutnosti využívat platformy třetích stran.   

Výše příjmu, který můžete získat, bude do značné míry záviset na službě, kterou používáte, a také na počtu licencí, na kterém se klient dohodne. Například za jednorázové použití fotografie se často platí mnohem vyšší ceny než za dlouhodobé umístění v příspěvcích na blogu nebo na billboardech. Pokud tedy chcete mít ze svých fotografií pasivní příjem, nezapomeňte pochopit všechny související faktory a nastavit sazby, které budou odrážet jejich využití. Ze svých dovedností byste mohli rychle začít shrabovat pořádné zisky!

2. Shutterstock

Shutterstock se za posledních 15 let stal velmi oblíbenou platformou pro prodej fotografií – a s více než 200 miliony obrázků, videí a hudebních skladeb má spoustu zákazníků, kteří si je chtějí koupit, jedná se o placenou obdobu serveru Pixabay! Pro fotografy je to obrovská příležitost, jak si vydělat pořádné peníze; podle zpráv totiž prodejci na Shutterstocku vydělali po celém světě neuvěřitelných 500 milionů dolarů! Navíc jako vlastník obrázků získáte kredit za veškerou svou práci a zůstanete chráněni svými autorskými právy. Jakmile se stanete přispěvatelem webu, začnete vydělávat peníze pokaždé, když se některá z vašich fotografií prodá – co může být lepšího? Nepropásněte tuto úžasnou šanci – přidejte se k Shutterstocku hned teď!

3. Adobe Stock

Adobe Stock (dříve Fotolia) je úžasné tržiště s fotografiemi, které vydává uznávaný výrobce nejoblíbenějších softwarových řešení pro úpravu fotografií. Již více než 10 let je to vůbec první online tržiště pro prodej fotografií – a pokud se rozhodnete nahrávat na Fotolia, jistě vás potěší, že získáte mnohem vyšší podíl autorských poplatků než na jiných webech! A co víc, vaše fotografie se stanou součástí knihovny Adobe Stock a budou přístupné v milionech aplikací Adobe. Můžete vydělat od 20 % do 60 % a nejsou vyžadována ani žádná výhradní práva – tak co si nezamilovat?!

4. Alamy

Jste fotograf a hledáte způsoby, jak zpeněžit svou práci? Alamy pro vás může být skvělou platformou! Díky tomu, že nemá žádná pevná pravidla, je ideální volbou pro fotografy, kteří chtějí začít prodávat své fotografie, ale nechtějí se starat o autorská práva nebo licence. Fotografové už na Alamy vydělali přes 180 milionů dolarů, tak proč se k nim nepřidat? Výplaty jsou také poměrně konkurenceschopné – 50 %, pokud váš roční prodej přesáhne 25 000 dolarů, 40 % za roční prodej, který je mezi 250 a 25 000 dolary, a 20 % za roční prodej, který je nižší než 250 dolarů. Proto už nečekejte – zaregistrujte se u Alamy ještě dnes a začněte vydělávat peníze ze své tvůrčí činnosti!

5. Dreamsite

Dreamstime je neuvěřitelně zajímavá platforma pro fotografy, kteří mohou začít prezentovat svou práci a začít vydělávat peníze! I když proces nahrávání může být trochu zdlouhavý, Dreamstime nabízí tu výhodu, že váš profil nemusí být schválen. Kromě toho mají fotografové možnost stát se exkluzivními uživateli, což odemyká ještě více zdrojů příjmů. A co víc, fotografie se prodávají již od 35 centů, což znamená, že na první výplatu nebudete čekat dlouho, protože vám stačí výdělek 100 dolarů.

6. Etsy

Hledáte nové místo, kde byste mohli prodávat své fotografie a rozšířit své podnikání? Pokud ano, nehledejte nic jiného než Etsy! Etsy je fantastická platforma s více než 30 miliony uživatelů, která nabízí nejrůznější způsoby, jak zpeněžit své fotografie. Na platformě můžete prodávat digitální snímky, ale máte také možnost prodávat výtisky! Nejlepší ze všeho je, že máte plnou kontrolu nad tím, jak své snímky oceníte. Etsy se navíc postará o náklady na tisk, balení a přepravu – můžete se tak snáze soustředit na tvorbu nových fotografií. Je to skvělá příležitost, jak rozvíjet své podnikání a najít úspěch jako fotograf – tak si ji nenechte ujít!

7. Crestock

Pokud jste fotograf a chcete si přivydělat nějaké peníze, pak je Crestock tou správnou volbou! Založení účtu je zcela bezplatné a snadné. Jediné, co musíte udělat, je nahrát své fotografie a počkat, až je tým Crestock vyhodnotí, a teprve poté je přidat do svého portfolia. Přidáním klíčových slov a popisů ke každému snímku získáte ještě větší šanci na schválení editorem a také pomůžete zákazníkům najít vaše fotografie na přeplněném trhu s fotografiemi! Registrace u společnosti Crestock je vzrušující a pohodlný způsob, jak si vydělat peníze tím, co vás baví.

8. Fotomoto

Fotomoto je úžasné řešení pro každého, kdo chce prodávat fotografie online! Nejenže vám umožní snadno nabízet digitální fotografie, fototisky a dokonce i plátna z vlastních webových stránek – postará se za vás také o balení. Možnost přizpůsobit widget informacemi o vlastní značce (například logem) navíc umožňuje zákazníkům seznámit se s vaší značkou a spojit si ji s prodávanými snímky. Jste-li amatérský fotograf, který chce zpeněžit svou práci, nebo profesionál, který hledá komplexní řešení, jak vydělávat peníze na svých fotografiích, Fotomoto vám nabízí řešení!

9. 500px

Jste začínající fotograf, který chce prezentovat svou práci a vydělat si nějaké peníze? 500px je to pravé místo! Toto úžasné online tržiště není jen portfolio, ale může vám dokonce pomoci sledovat, jak dobře si vaše snímky vedou, a vydělávat na nich. Díky algoritmu Pulse, který zvyšuje vaši expozici, a analytickým nástrojům, díky nimž můžete zjistit, jak si vedete v porovnání s ostatními, co si na 500px nezamilovat? Ani začátky vám nezaberou mnoho času – stačí si vytvořit bezplatný účet a nahrát své snímky a pak už jen sledovat, jak se kouzlo rozvine. Dávejte také pozor na soutěže, abyste z 500px vytěžili maximum! Buďte kreativní a začněte ještě dnes; možná to bude ten nejlepší kariérní krok, jaký jste kdy udělali.

10. Snapped4u

Jste profesionální fotograf? Už vás nebaví řešit, jak nejlépe zpeněžit své fotografie ze svateb, večírků nebo jiných akcí? Tak už si nedělejte starosti! Díky Snapped4u je vydělávání peněz z fotografií z akcí tak snadné, jak jen může být. Stačí si vytvořit online galerii a nahrát do ní své snímky. Stanovíte cenu a Snapped4u se postará o zbytek – prodá každý snímek jako soubor jpeg a doručí je e-mailem přímo zákazníkům. Navíc díky tomu, že každá galerie Snapped4u má vlastní personalizovanou adresu URL, se zákazníci, kteří si vás objednají na více akcí, neztratí! Neváhejte – vyzkoušejte Snapped4u ještě dnes a sledujte, jak vám houstne kapsa!

11. TourPhotos

TourPhotos je skvělá platforma pro fotografy, kteří se věnují cestování, aby mohli sdílet a prodávat svou práci nadšenému a angažovanému publiku. Díky úžasným snímkům z nejrůznějších dobrodružství nabízí TourPhotos pohled na krásy nejúžasnějších míst světa, který jistě nadchne i ty nejzkušenější cestovatele. A nesmíme zapomenout na cestovní kanceláře a cestovní agentury, které z toho také těží! Pokud hledáte krásné fotografie a příležitost k poznávání, nenechte si TourPhotos ujít!

12. PhotoShelter

Pokud jste fotograf, který chce sdílet a prodávat svou práci, PhotoShelter je pro vás ideálním místem! Nejenže poskytují prostor pro nastavení vlastních šablon a nahrávání fotografií, ale nabízejí také měsíční a roční plány s různými funkcemi. A to nejlepší? Všechny zisky z prodeje si můžete nechat! Tak proč čekat? Přihlaste se ještě dnes a využijte této zajímavé příležitosti – protože u PhotoShelter platí, že co vidíte, to dostanete!

13. Canva

Stát se přispěvatelem Canvy je úžasná příležitost pro mediální producenty všech úrovní! Můžete začít využívat jejich 65 milionů uživatelů ze 179 zemí a vydělávat na své práci. Stačí se zaregistrovat, nahrát svůj obsah a začít vydělávat při každém jeho použití – nikdy nebylo snazší získat potenciál pro celosvětový prodej. Dbají na rychlé přezkoumání každé položky a předplatné je zdarma, takže můžete maximalizovat své zisky hned teď! Nenechte si ujít příležitost vytvořit si stálý příjem z něčeho, co už děláte – přidejte se ke společnosti Canva hned teď a staňte se jedním z jejich úžasných přispěvatelů.

Prodej na Canva je úžasný způsob, jak ovlivnit svět a dostat za to zaplaceno! Nahrávejte svůj obsah rychle a snadno, s jednoduchými pokyny, které zajistí úspěch. Díky našemu licencování se snadno zorientujete v honorářích a na našem ovládacím panelu můžete sledovat, kolik vyděláváte. A co je nejlepší, uvedení obsahu je zcela zdarma – tak proč nevyužít této úžasné příležitosti? Přispějte ke změně a zároveň vydělávejte peníze!

Jak maximalizovat výdělky na fotobankách

Projdeme krok za krokem proces prodeje fotografií online prostřednictvím fotobank. Budeme se zabývat tím, co fotobanky nabízejí, co musíte udělat, abyste mohli začít, a co můžete rozumně očekávat, až začnete prodávat své fotografie za účelem zisku!

Výběr vhodné fotobanky

Prvním krokem v procesu zahájení prodeje fotografií online je výběr vhodné fotobanky. Je důležité prozkoumat, které fotobanky mají dobrou pověst, nabízejí konkurenceschopné výplaty a které umožňují fotografům nahrávat snímky bez omezení velikosti nebo formátu. Mnoho fotobank má také různé úrovně členství, přičemž vyšší úrovně členství nabízejí více výhod. Jakmile se rozhodnete pro fotobanku vhodnou pro vaše potřeby, je čas se zaregistrovat (nebo ověřit svou totožnost nahráním občanského průkazu). Tato část je obvykle poměrně jednoduchá – stačí vyplnit jeden nebo dva formuláře a počkat na schválení týmem fotobanky.

Průchod schvalovacím procesem

Jakmile jste schváleni jako člen fotobanky, je čas začít nahrávat fotografie k prodeji! Aby bylo zajištěno, že splňují standardy kvality stanovené webovou stránkou fotobanky, některé stránky vyžadují, abyste odeslali alespoň 10 fotografií, než je schválí k prodeji. Měli byste také vyplnit popisky a klíčová slova, která přesně popisují jednotlivé snímky, aby je potenciální zákazníci mohli snadno najít při vyhledávání v knihovně snímků na webu. Jakmile jsou všechny obrázky nahrány a schváleny týmem webu (obvykle do 1-2 pracovních dnů), budou na webu k dispozici k prodeji!

Sledování zobrazení a prodejů

Nyní přichází ta zábavnější část – sledování počtu zobrazení a prodejů vašich fotografií! Většina fotobank tyto informace zpřístupňuje v přehledném panelu, takže můžete vidět, kolik lidí si jednotlivé obrázky prohlíží a kolik prodejů vydělaly. Než se začnou objevovat prodeje, může to nějakou dobu trvat, ale nakonec se tak stane, pokud vaše snímky uvidí dostatečný počet lidí! Po dosažení určité hranice (často 50 USD a více) vám většina fotobank vyplatí veškerou získanou odměnu buď prostřednictvím služby PayPal, nebo přímo na vámi určený bankovní účet.

Prodej fotografií online může být zábavný i výnosný, pokud se provádí správně! Dodržením těchto jednoduchých kroků – výběrem vhodné fotobanky, registrací (nebo ověřením totožnosti), projitím schvalovacím procesem, nahráním fotografií/kapitol/klíčových slov – mohou fotografové po celém světě začít vydělávat na své práci bez většího úsilí!

Často Kladené Otázky

Kolik si mohu vydělat prodejem fotek?

Prodej stock fotografií online je zajímavý způsob, jak vydělat peníze na svých fotografiích! Výše příjmu, který můžete získat, bude do značné míry záviset na službě, kterou používáte, a také na počtu licencí, na kterém se klient dohodne. Například za jednorázové použití fotografie se často platí mnohem vyšší ceny než za dlouhodobé umístění v příspěvcích na blogu nebo na billboardech. Pokud tedy chcete mít ze svých fotografií pasivní příjem, nezapomeňte pochopit všechny související faktory a nastavit sazby, které budou odrážet jejich využití. Ze svých dovedností byste mohli rychle začít shrabovat pořádné zisky!

Mohu prodávat fotky jako úplný začátečník?

Prodej fotografií online je vzrušující podnik pro každého, kdo chce začít podnikat. Nejenže je možné vytvářet ohromující vizuály pouze pomocí iPhonu, ale pokročilejší možnosti, jako jsou digitální zrcadlovky, vám mohou poskytnout přístup k účinnějším způsobům vyjádření myšlenek pro vaše zákazníky. Se správnou strategií a trochou kreativity můžete vytvořit originální ilustrační díla, která budou v očích potenciálních kupujících atraktivní. Máme pro vás několik skvělých tipů, jak začít, pokud je vaším cílem vydělávat peníze prodejem fotografií online – potřebujete pouze připojení k internetu a budete připraveni začít s vlastním podnikáním!

Závěr

Jako začínající fotograf, který chce vydělávat peníze prodejem fotografií online, je důležité, abyste předtím, než začnete, pochopili, co všechno to obnáší. Ať už jde o průzkum, které webové stránky nabízejí nejlepší podmínky pro prodejce, nebo o hledání způsobů, jak se odlišit od konkurence – existuje spousta věcí, které je třeba vzít v úvahu, než se vydáte na tuto cestu! Doufáme, že vám tento průvodce přiblížil, co je potřeba k tomu, abyste se stali úspěšnými v prodeji fotografií online – teď už zbývá jen vyrazit a zkusit to!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *