Zavináč “@” [Významy Znaku & Jak Ho Napsat na PC a Macu]

Zavináč "@" [Významy Znaku & Jak Ho Napsat na PC a Macu]

Dostali jste někdy e-mail, ve kterém stálo něco jako “fakeemail@notreal.lol”? Pokud ano, pak jste se setkali se znakem at (známým také jako symbol @). Tento symbol se používá v e-mailových adresách, ale věděli jste, že ho lze použít i na sociálních sítích? Podívejme se, co je to znak at a jak jej lze použít.

Co je to znak @?

Znak zavináč “@” je symbol, který se běžně používá před názvem e-mailové domény v e-mailových adresách. Tento symbol lze také neformálně použít jako náhradu za slovo “at” a často se používá z určitého důvodu na sociálních sítích.

Použití znaku zavináč v e-mailové adrese

Nejčastější použití znaku at je v e-mailové adrese. V e-mailové adrese obvykle odděluje uživatelské jméno od názvu domény. Pokud se například jmenujete Jane Smith, mohla by vaše e-mailová adresa vypadat takto: jane@example.com, přičemž znak @ odděluje vaše jméno od domény example.com.

Používání znaku zavináčna sociálních sítích

Znaménko at má ještě jeden účel kromě toho, že je součástí e-mailové adresy; lze ho také použít k označování osob nebo firem na sociálních sítích, jako je Twitter a Instagram. Při označování někoho nebo něčeho na těchto platformách stačí napsat jeho uživatelské jméno, kterému předchází symbol @ (tj. @username). Tím je upozorníte na svůj příspěvek a nasměrujete je na něj, aby si ho mohli také prohlédnout! Pokud navíc spolu s touto technikou označování použijete hashtagy (#), uvidí váš příspěvek ještě více lidí, protože sledují ta témata nebo klíčová slova, která souvisejí s hashtagy, jež jste do svého příspěvku zahrnuli!

Co zavináč znamenal před internetem?

Anglicky mluvící uživatelé ho mohou používat v prostém významu “at” nebo “after”, Češi vtiskli tomuto jednoduchému obrázku vlastní význam a přítomnost. Zatímco mnoho jiných jazyků pro něj nemá slovo, Češi dobře vědí, jak toto plnohodnotné interpunkční znaménko používat k označení místa nebo času. Jak skvělý způsob, jak dodat větám trochu majestátního nádechu!

Rychlý průvodce psaním symbolu @

Už se vám někdy stalo, že jste psali na notebooku a zjistili jste, že potřebujete použít symbol @, ale nevěděli jste, jak ho napsat? Nebojte se, nejste sami!

Jak ho napsat na windows

Dobrá zpráva je, že existuje snadný způsob, jak symbol @ na notebooku se systémem Windows získat. Zde je krátký návod, který vám pomůže.

Pomocí číselné klávesnice

Pokud je váš notebook vybaven numerickou klávesnicí (číselné klávesy na pravé straně klávesnice), můžete použít tuto metodu. Stačí stisknout klávesovou zkratku Ctrl + Alt + 2 a v textu by se měl objevit symbol @. Další metodou je podržet klávesu Alt a poté napsat 64 pomocí numerické klávesnice; uvolněte obě tlačítka a symbol @ by se měl objevit.

Anglická klávesnice

Pokud máte anglickou klávesnici pro USA, jednoduše stiskněte klávesy Shift + 2 a v textu se objeví symbol @. Pokud máte anglickou klávesnici pro uživatele ve Velké Británii, stiskněte místo toho klávesy Shift + `.

Španělská klávesnice

Na klávesnicích pro latinskou Ameriku zadejte symbol @ stisknutím kláves Alt Gr + Q. Na mezinárodních španělských klávesnicích zkuste místo toho stisknout Alt Gr + 2.

Česká klávesnice

Na českých klávesnicích stiskněte současně klávesy AltGr + Q, abyste získali požadovaný symbol. ALternativně můžete vyzkoušet kombinaci ctrl + alt + v nebo ctrl + alt+6+4.

Jak ho napsat na Macu

Pokud chcete do své práce na Macu přidat symbol @, jste na správném místě! Zjistit, jak se dostat ke znaku @, může být složité, ale existuje snadný způsob. Umístění symbolu @ se může lišit v závislosti na modelu klávesnice Mac a jejím jazykovém nastavení. Pokud je vaše klávesnice nastavena na angličtinu, musíte stisknout klávesy “Shift + 2” – a je to! A pokud je váš Mac nastaven ve španělštině, stačí se ujistit, že stisknete ‘Alt + 2’. Takže se do toho pusťte a přidávejte tyto praktické symboly @, kdykoli je budete potřebovat ve svých textech nebo e-mailech. Užijte si to!

Závěr

Značka at je malý, ale mocný symbol, který slouží k mnoha účelům na internetu. Od toho, že je součástí každé e-mailové adresy, kterou vytvoříme, až po to, že nám pomáhá najít naše přátele na stránkách sociálních sítí – existuje mnoho způsobů, jak jej můžeme využít! Ať už jej používáte pro práci, nebo pro zábavu, pochopení toho, jak tento speciální znak efektivně používat, vám pomůže zajistit, aby vaše zprávy byly doručeny správně a rychle! Cílová skupina: Uživatelé znalí technologií, kteří se chtějí dozvědět více o technologických symbolech a jejich použití.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *